Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Okula Hazırlık

“Okula Hazırlık” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Okula Hazırlık

Okulların açılması bazılarımızı heyecanlandırırken, bazılarımızı üzüyor. Okula dair birçok şeyi özleyenlerden, okula dair hiçbir şeyi özlemeyenlere kadar; okulla ilgili birçok zıt düşünce kendini sık sık göstermektedir.

Birçok zıt düşünceyi içinde barındırsa dahi okulların açılma tarihi yaklaştıkça herkesin içinde küçük kelebekler uçuşmaya başlar. Bunlar yeni bir yıla başlıyor olmanın verdiği heyecanla uçuşan kelebekler olsa da bu süreç oldukça gergin anlar da yaratabilmektedir.

Okula hazırlık yapmak, her sene gerçekleşse de kolay olmayan ve sanki her sene daha da zorlaşan bir eylemdir. Kafa karışıklığıyla birlikte gelen yorgunluk, seçememek, eksiklerin hiç azalmıyor gibi görünmesi ve zaman zaman bastıran düşünce yığılmaları işimizi hiç kolaylaştırmaz. Bu yüzden bugün sizinle okula hazırlık yaparken gözden kaçırmamanız gereken en önemli maddeleri sunacağız.

Düzen

Okulun açılmasıyla birlikte hayatımızın bir rutine binmesi daha kolay olmaktadır. Fakat uzun bir süre herhangi bir rutine sadık kalmadığımız için vücudumuz en başlarda afallar. Buna alışma süreci, okulun ilk haftasına denk geldiği için enerjisizlikten kaybedilen ilk haftayı es geçmeyin lütfen. Okula dair sahip olduğunuz uyku düzeni, yeme düzeni ve okul dışında sahip olduğunuz sorumluluk ve hobilere ayıracağınız tüm vakti hesap ederek, okul açılmadan üzerinde denemeler yapmalısınız.

Temel İhtiyaçlar

Okulda ihtiyaç duyacağınız şeyler alacağınız derslere, isteklere ve çeşitli sorunlara bağlı olarak sürekli değişse de mutlaka sahip olmanız gereken temel birçok eşya vardır. Bunun en büyük örneği ıslak mendil, kalem ve silgidir. Eksiklerinizin ne olduğunu araştırmalı ve tüm bunlar için alışverişe çıkmalısınız.

Kıyafet

Okulunuza giderken giydiğiniz parçalar okulun kararına göre değişse bile, her sene okul açılmadan önce üniformalarınızı denemeli hâlâ bedeninize oluyor mu diye görmelisiniz. Bunu okul açılmadan önce yapmak, yeni üniformayı elde etme süreci için de önemlidir.

Okula Hazırlık ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!