Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Okulda birlik ve beraberlikle yaptığınız bir işi anlatınız.

Okulda birlik ve beraberlikle yaptığınız bir işi anlatınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Okulda birlik ve beraberlikle yaptığınız bir işi anlatınız.

4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu sene hazırlanan-basılan önemli kitaplardan bir tanesi 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı oldu. Kitabı incelediğimizde ise öğrencilerimizin düzeyine uygun olarak hazırlandığını görüyoruz. 4. Sınıf öğrencileri bu kitaptaki soruları büyük bir keyifle çözeceklerdir.

Bu yayınımızda ise inceleyeceğimiz ders:  “4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Evvel Cevap olarak kitaptaki soruları tek tek ve ayrıntılı bir şekilde ele almaya çalışacağız. Şimdi sorumuzu cevaplayalım.

Soru: Okulda birlik ve beraberlikle yaptığınız bir işi anlatınız.

  • Cevap: Okul, toplumun merkezinde olan bir kurumdur. Okul, toplumun değerlerinin yeni bireylere aşılandığı yer demektir. Okulda birlik ve beraberlik ile ilgili çalışmalar da yapılmaktadır. Okul, milli ve manevi değerlerin kazanıldığı ve hayat içinde azık edildiği bir yerdir.Okulda da birlik ve beraberlik içinde yapılan işler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi öğrencilerin doğa ve çevre ile ilgili olan ilişkisidir. Okulda öğrenciler, topluluk halinde, birlik ve beraberlik okul bahçesi temizliğinde bulunarak, temizliğin ve çevrenin önemini daha iyi kavrarlar. İş bölümü yaparlar ve yardımlaşarak temizlik yaptıklarında toplumsal değerleri de bir şekilde kazanmış olur. Bu bakımdan okul çok önemlidir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir