Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Eğitim

Okullarda Devamsızlık Hakkı Kaç Gün?

blank

6 Eylül günü başlayan yüz yüze eğitimden bu yana 4 haftayı tamamladık. Öğrenciler ve veliler yüz yüze eğitim devam ederken devamsızlık haklarının kaç gün olduğunu merak etmeye başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için devamsızlık hakkı kaç gün olarak belirlendi? Kovid-19 olup okula gelinmeyen günler devamsızlıktan sayılacak mı? İşte haberimizin detayları…

Okullarda Devamsızlık Hakkı Kaç Gün? 2021-2022

6 Eylül günü 2021- 202 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze olarak başlamıştı. Yüz yüze eğitimde bugün itibari ile 4 haftayı geride bıraktık. Okullarda yüz yüze eğitim devam ederken öğrenciler devamsızlık haklarının kaç gün olduğunu merak etmeye başladı. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için geçen senelerde olduğu gibi 20 günlük devamsızlık hakkı tanınıyor.

 Lise öğrenciler için ise toplamda 30 gün devamsızlık hakkı tanınıyor. 30 günlük devamsızlık hakkında 10 gün özürsüz ve 20 gün özürlü hakları bulunuyor. Eğer bir öğrenci devamsızlıktan kalırsa o öğrencinin, devamsızlıktan sınıfta kalıp kalmayacağına Öğretmenler Kurulu karar verecek.

Kovid-19 Olduğumuz Günler Devamsızlıktan Sayılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamada öğrencilerin Kovid-19 olduğu günlerin devamsızlıktan sayılmayacağını belirtti.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2
1
0
5
0
1
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!