Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Eğitim

Okullarda Uyulması Gereken Hijyen Kuralları

blank

Yüz yüze eğitimde önemli olan kuralların başında tabi ki hijyen kuralları geliyor. Yüz yüze eğitimin devam etmesini istiyorsak hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. İşte uyulması gereken okullardaki hijyen kuralları…

Okullarda Uyulması Gereken Hijyen Kuralları

Okullara geçtiğimiz zaman en önemli kuralların başında tabi ki maske ve dezenfektan kuralları geliyor. Okul alanında olduğumuz sürece maskemizi çıkarmamalıyız ve elimizden geldiği kadar sağa sola dokunmamaya çalışmalıyız. Dokunduğunuz zaman ellerimizi yıkayıp dezenfektan kullanmalıyız.

Sınıf olduğumuz zamanlarda elimizden geldiğince sınıflardaki pencereleri açıp sınıflarımızı bol bol havalandırmalıyız. Böylelikle sınıfımıza temiz hava girmesini ve hava akışının olmasını sağlayarak ortamımızda Kovid-19 virüsü var ise onu sınıftan temizlemiş oluruz. Aynı zamanda sadece sınıfın değil koridorlarında pençelerini açıp koridorlar da havalandırmalıyız.

Okuldan Sonra Eve Geldiğimiz Zaman Ellerimizi Yıkamalıyız

Okullardan evlerimize döndükten sonra ilk yapmamız gereken üstümüzü hemen çıkarıp temiz kıyafetlerimizi giyip elimizi yüzümüze yıkamaktır. Hem kendinizi hem de ailenizi korumak için bu hijyen kurallarına uymayı asla ihmal etmeyin.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
1
0
0
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!