Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Başarılı İnsanların Vatanlarına Kattıkları Nelerdir?

Meslekler Hangi Yetenekleri Getirir

Ana Sayfa / Sorularınız / Okulumuzu ve Sınıfımızı Temiz Tutmak Sağlığımızı Nasıl Etkiler

Ödev Soruları

Okulumuzu ve Sınıfımızı Temiz Tutmak Sağlığımızı Nasıl EtkilerOkulumuzu ve Sınıfımızı Temiz Tutmak Sağlığımızı Nasıl Etkiler

Okulumuz ve sınıfımızı hatta yaşadığımız yeri temiz tutmak sağlığımızı olumlu yönde etkiler. Eğer biz okulumuzun bahçesinde teneffüs aralarında elimizdeki çöpleri bahçeye atarsak okulumuzun bahçesini kirletmiş oluruz. Tuvalete girdiğimizde eğer tuvaletlerimizi kirli bırakırsak bir çok mikrop bize bulaşabilir. Sınıfımızda elimizdeki kağıtları çöpleri yere atarsak sınıfımız çok kirlenir ve bunların hepsi bizim sağlığımızı kötü yönde etkiler.

Aslan yattığı yerden belli olur diye bir atasözü vardır. Gerçekten de öyle. Biz sınıfımızı, okulumuzu, çevremizi ne kadar temiz tutarsak o kadar sağlıklı oluruz.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!