Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler Kitap Özeti Doğu Yücel

Edebiyat severler Doğu Yücel‘in yazmış olduğu Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Doğu Yücel Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler Kitap Özeti

Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler” 2019 yılında Can Yayınlarından çıkan 200 sayfalık bir kitap. “Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Doğu Yücel tarafından kaleme alınmış.30 “Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler Özeti”ne baktığımızda ise gerek günümüzden gerek rüyalardan, kabuslardan veya en derindeki korkulardan gerekse uzak ya da yakın gelecekten enstantaneler yakalıyor bu öykülerin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Ah yine mi o adem?” demişti mahlukat.

Onu nasıl anlamıştım? O bana nasıl kendini anlat-1 miftı?

Yanıtı gecikmedi: “Ses, burada, yani suda harada ol­duğundan daha hızlı yayılır. Sadece ses için değil, düşün­ce için de geçerli bu.”

Sualtında önce Lara’nın sonra da bu mahlukatı söylediklerini nasıl duyduğum açıklanmıştı böylece: As­lında dudak okumuyordum, zihin okuyordum. Ben bu aydınlanmayı yaşarken mahlukat yeniden konuştu.

“Lovecraft bizi üzdü. Sen üzmeyeceksin, değil mi?”

Yanıt vermem gerekiyordu ama ağzımda hâlâ vatoz balığı vardı, dudaklarımı kımıldatamıyordum. Tabii ya! Zaten onlarla böyle konuşamazdım. Karşımdaki gro­tesk varlığa bakarak düşündüm, onun beyninin olduğu yere ulaşacak şekilde düşüncemi suya bıraktım.

“Hayır, üzmeyeceğim. Yani onun sizi nasıl üzdüğü­nü bilmiyorum ama…”

“Karaların efendisi âdemoğlu!” diye yüksek sesli bir düşünceyle böldü beni. Kafatasımın her tarafına çarpan bu sözle sarsıldım.

“Dinliyorum,”

|x, “Burada yeryüzünü temsilen bulunuyorsun. Bunun ^ farkında mısın?”

t “Gerçekten öyle mi? öyleyse, şey… evet, denizlerin efendisi…”

Melez varlık, yalakalığımla hoşnut olmak yerine beni yine düzeltti: “Ben denizlerin efendisi falan değilim, çün­kü buranın tek bir efendisi yoktur; efendi hepimiziz. Bin yıllar önce karalan sizlere, denizi terk edenlere emanet etmiştik, o da denizlerden sizi arındırmak içindi Ama siz bununla yetinmediniz tabii”

“Soyumuzun açgözlü olduğunu biliyorum, ben de deştiriyorum insanları,” diye düşüncelerimi gönderdim.

Doğu Yücel’ in kaleme aldığı Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikayeler tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close