Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Ömür Özdemir Fazla Şaapma Kitap Özeti

Ömür Özdemir Fazla Şaapma Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Ömür Özdemir Fazla Şaapma Kitap Özeti

“Fazla Şaapma” 2016 yılında İnkılap Kitabevinden çıkan 199 sayfalık bir kitap. “Fazla Şaapma” kitabının yazarı Türk edebiyatının genç kalemlerinden olan Ömür Özdemir. Ömür Özdemir . “Fazla Şaapma” kitabında hayatı bazen fazlaca ciddiye aldığımızdan dolayı güzel şeyleri kaçırdığımızı bazen de çokça şeye takıldığımızı kısaca fazla şaapmamamız gerektiğini anlatıyor.

Ömür Özdemir’in yazdığı “Fazla Şaapma” kitabından küçük bir bölüm

Hoş Geldin ömür, Şifalar Getirdin…

Eğitim sonrası sınavlarda başarılı oldum. Elime güzel meblağlı bir giyim çeki tutuşturdular. Gittim, kendime en İtal­yan kesiminden iki tane takım elbise, ayakkabı, gömlek, kravat falan aldım. Sonra bir de sıfır araba verdiler altıma en gıcırın­dan. Artık hazırım sahaya çıkmaya. O eski halimden eser yok şimdi; cillop gibiyim maşallah.

O takım elbiseyi giyip arabanın anahtarını elime almamla beraber suratıma “pis fakirler” bakışı oturuverdi. Öyle olmayaydı iyiydi ama insanoğlu böyle götlek işte. Daha dün kardeşinin kumbarasına soygun planları hazırlayan, bozuk para düşmüştür umuduyla koltuk içlerinde 5 saat araştırma yapan adam ben de­ğilim sanki, içimdeki sonradan görmeye hâkim olmalıyım. Şimdi gideceğim ve firmamın ilaçlarım yedi düvele tanıtıp, eczaneler­den eşek yüküyle sipariş alacağım.

Satış eğitiminde öyle bir gaz verdiler ki, sanki ben bu ilaç­ları tanıtmazsam herkesler hastalıklardan kırılıp teker teker öle­cek. Sanki insanlar hastane kapılarında beni bekliyorlar ve ben hastane kapısından içeri girdiğimde alkış kıyamet olacak, havai fişekler patlayacak. Sanki hastaneye girdiğim yola kırmızı halı  döşenecek ve sanki sağlık bakanı kürsüye çıkıp, “Hoş geldin

Ömür Özdemir’in kaleme aldığı “Fazla Şaapma” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir