Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
Eğitim

Online Eğitimde Yoklama Alınıyor mu?

Evvel YouTube

Bildiğimiz üzere bu hafta 8. Ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime başladı. Ama bazı dersler hala online olarak uzaktan alınıyor.  Uzaktan eğitimlerde yoklama alınıyor mu?

Online Eğitimde Yoklama Alınıyor mu?

Binlerce 8. Ve 12. Sınıf öğrencileri dün yüz yüze eğitime başladı.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ un geç hafta duyurduğu müjdeli haber bu hafta itibari ile uygulanmaya başladı ve 8. Ve 12. Sınıflar için dün okulda ziller çaldı.

Pandemi sürerken, bütün önlemler ışığında okula başlayan öğrencilerin bir kısmı normal olarak okula gelmiyor. Bunun sebebi velilerin yaşadığı tedirginlik. Bu yüzden yapılan açıklamada istemeyen velilerin çocuklarını okula yollamama gibi bir seçeneği bulunuyor. Bunun ışığında da yoklama konusunda çocuklara tolerans tanınacağı da söylendi.

İsteyen Veliler Çocuklarını Okula Yollamayabilir

Yapılan açıklamalara göre özellikle yoklama konusunda esneklik sağlanacağı söylendi. Pandemi sürerken bütün önlemler ışığında çocuklarımız okula başladı fakat hala tedirginlik duyan veliler çocuklarını okula yollamak zorunda değil. Bu konuda okula gitmedi diye sınıfta kalma olayı olmayacak.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver