Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Serçe Kuş Kitabından 10 Soru Serçe Kuş Kitabıyla İlgili On Soru

Sınıftaki Eşyalarla İlgili Bir Fabl Örneği Sınıftaki Eşyaların Konu Edildiği Fabl Örneği

Ana Sayfa / Sorularınız / Otağ Zahmet Şölen Kargı Yahşi Cesaret Kelimelerinin Geçtiği Kısa Bir Destan
Ödev Soruları

Otağ Zahmet Şölen Kargı Yahşi Cesaret Kelimelerinin Geçtiği Kısa Bir Destan

Sponsorlu Bağlantılar


Otağ Zahmet Şölen Kargı Yahşi Cesaret Kelimelerinin Geçtiği Kısa Bir Destan

Gök yarıldı içinden yıldırımlar çıktı. Bundan binlerce yıl evvel oldu bu olay ve yıldırımlar arasından bir oğlan düştü otağa. Otağın etrafında şaştılar bu işe. Hemen sardılar oğlanı. Oğlan iki gün sonra konuştu, üç gün sonra ava çıktı. Hiç kimseyi hiç bir zahmete sokmuyordu. Çok güçlüydü. Bir eliyle bir boğayı bile yere serebiliyordu.

Bir gün büyük bir ziyafet verildi herkes en yahşi en güzel elbiselerini giydi. Cesaret üstüne yarışmalar düzenlendi. Kargılar havada uçuştu. Gökten yıldırımlardan gelen çocuk bu yarışmayı kazandı ve Yaşlılardan en yaşlı bilge bundan sonra senin adın Gökten Gelen Yıldırım olsun dedi. Mutlu mesut bir kahraman gibi yaşadı.

Faydalı Bilgi: Kitap okuma bizlere birçok yarar sağlar. Hiç gitmediğimiz ülkeleri tanıtır, hiç bilmediğimiz hayal dünyalarına seyahat etmemizi kolaylaştırır. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kitap okuma herkesin hayatında yer alan bir etkinliktir. “Kitap okumanın faydaları”ndan biri de kişisel gelişime yaptığı katkıdır. İnsanlar kitaplar sayesinde hayallerine kavuşur, kitaplar sayesinde duygularının karşılığını bulurlar. Hatta hayat karşısındaki sorgulamalarını bile yine kitap sayesinde yaparlar. Bundan ötürü herkes kitap okuma sevdalısı olmalıdır. Kitap okumayan nesillerin yaşadığı bir ülkenin yıkılmaya ve geri kalmaya mahkûm olacağını hepimiz tarihteki örneklerinden dolayı bilmekteyiz. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” başlığı altında yer alan yazılarda da belirttiğimiz gibi herkesi bu alana yönlendirmeliyiz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir