Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Oyinkan Braithwaite Kız Kardeşim Seri Katil Kitap Özeti

Edebiyat severler Oyinkan Braithwaite‘nın yazmış olduğu Kız Kardeşim Seri Katil kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Oyinkan Braithwaite Kız Kardeşim Seri Katil Kitap Özeti

Kız Kardeşim Seri Katil” 2019 yılında Mundi Yayınlarından çıkan 224 sayfalık bir kitap. “Kız Kardeşim Seri Katil” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Oyinkan Braithwaite tarafından kaleme alınmış. “Kız Kardeşim Seri Katil Özeti”ne baktığımızda ise şiddet, sadakat ve ailenin karanlık ama komik bir incelemesine girişirken kız kardeşlik bağlarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…ayağının bir bu ayağının üzerinde, olduğu yerde kıpırdanıp duruyordu. Sabırsızlanmasına aldırış etmedim. Bedeni ortadan kaldırmak, ruhu ortadan kaldırmaktan çok daha uzun sürer, hele geride cinayete dair hiçbir iz bırakmak istemiyorsanız. Ama gözüm habire, sırtı duvara dayalı halde yere yığılıp kalmış cese­de takılıp duruyordu. O ceset başka bir yere taşınmadığı sürece doğru dürüst iş çıkaramayacaktım.

Üç: Adamı mumyaya çevirirler

Artık kurumuş zemine birlikte çarşafları serdik, sonra Ayo- ola cesedi onların üzerine doğru yuvarladı. Ben adama elimi sürmek istemiyordum. Beyaz tişörtünün altında heykel gibi ya­pılı gövdesini açıkça seçebiliyordum. Etine alacağı bir-iki kesiğe bana mısın demeyecek türden bir adama benziyordu, gerçi Ak- hilleus ve Caesar da öyleydiler. Ölümün onun geniş omuzlarını ve içbükey karın kaslarını iskeleti çıkana kadar kemirip çürüte­ceğini düşününce insanın içi sızlıyordu. Buraya ilk geldiğimde nabzmı üç kez yoklamıştım, sonra üç kez daha. Uyuyor da ola­bilirdi, öylesine huzurlu görünüyordu ki! Başı öne devrik, sırtı duvara dayalı, bacakları iki yana açık.

Ayoola, adamın bedenini çarşafların üzerine iterken oflayıp pofladı. Alnındaki teri sileyim derken de alnına kan bulaştırdı. Çarşafın bir ucunu adamın üzerinden aşırtıp altına sokuşturun­ca cesedin üstü tamamen örtüldü. Öyle olunca, ben de ona el verdim, onu birlikte yuvarladık, çarşaflarla sımsıkı sarmaladık. Doğrulduk ve ona baktık.

“Şimdi ne yapıyoruz?” diye sordu.

Dört: Cesedi taşırlar.

Onu merdivenlerden indirebilirdik, ama yalapşap kundak­lanmış olduğu aşikâr bir cesedi taşırken birine rastlama ihtima­limiz beliriverdi gözümde. Birkaç özür uydurdum:

Oyinkan Braithwaite’ nin kaleme aldığı Kız Kardeşim Seri Katil tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close