Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Özge Göztürk Lupu Kitap Özeti
Lupu Kitap Özeti

Özge Göztürk Lupu Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Özge Göztürk Lupu Kitap Özeti

“Lupu” 2016 yılında Okuyan Us Yayınları’ndan çıkan 252 sayfalık bir kitap. “Lupu”nun yazarı Türk edebiyatının genç kadın yazarlarından olan Özge Göztürk. Özge Göztürk “Lupu” kitabında Prenses Lupu’nun masalını anlatıyor. Lupu’da öne çıkan karakterler yaşı geçkin bir fahişe Müjde, falcı Ruhane ve küçük bir kız. Kitap Lupu’nun bir gün sokağında kimsesiz bir kızı bulması ve onu kendi öz yavrusu gibi hissedip büyütmesiyle başlıyor. Heyecanın, gizemin, aşkın, hayatla olan mücadelenin en üst düzeyde anlatığı “Lupu” kitabı Özge Göztürk’e has bir üslupla kaleme alınmış.

Özge Göztürk yazmış olduğu “Lupu” romanı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Lupu kitabından küçük bir bölüm

********************

…tık sert ve ağırdı, onu kırıp altından çıkması mümkün değildi. Burada, yerin dibinde hapsolmuştu, kimseye ulaşamayacaktı. “Kayboldum” diye fısıldadı. Her şeye rağmen evini özlemişti. Titremeye başladı. Gözlerini kapadı. Böylece ölebilirdi.

Müjde sabaha karşı eve döndüğünde kız ter içinde kal­mış, yorganın altında saklanıyordu. Çıktığına, kızı bu kadar uzun saatler yalnız bıraktığına pişman oldu. Hem yorgunluk­tan hem hüzünden gözleri doldu ama kıza belli etmedi. “Ca­nım…” diyerek, gülümseyip yorgam açtı. Çocuğun yumuşacık saçlarım tüm eliyle okşadı, parmak uçları, çatlaklarının arala- n, avuçlarının içi ona dokundukça dinlendi. Sıcacık bu hissi ömrü boyunca unutmamak istiyordu. Kız başım hafifçe elinin altına uzattı. Müjde gülümsedi, gözleri doldu. Bu ufacık ha­reketin verdiği cesaretle, Müjde kendi içinde dağlan delmiş, kıza uzanan sağlam bir köprü kuruvermişti. Eğildi, ahundan öptü çocuğu, saçlarının arası terlemişti. Daha yeni tertemiz yı­kadığı bu küçük baş, mis gibi sabun kokularıyla rahatlattığı bu küçük çocuk belli ki ardından kabuslar görmüş ve gene ter | içinde kalmıştı.

“Şimdi sana ılık ılık, güzel bir banyo hazırlayayım, terin üstünde soğumasın” dedi, çantasından bir torba çıkardı, ken­di geceliği ile aynı pembe tonunda bir tane de kıza almıştı. Yeni atlet ve külotla beraber üst üste koydu kenara. Gülümsedi. “Tertemiz giyersin banyodan sonra. Takım oluruz kız”

dedi, gülümsemesi yorgun her insan gibi yarımdı. Ayağa kalktı, toplu bedeni kapıya ilerledi. Kızın başım elinin içine I uzatmasını anımsadı tekrar, avucunun içini kokladı. Hafifledi.

Heyecanla, keyifle hazırladı sıcak sulan, keseyi bir kere daha temizledi, kokladı öyle koydu tasın içine, yeni bir kalıp sabim I açtı paketten. Hepsini bir kucak yüklenip, kızın yanına gitti.

Gülümseyerek çağırdı leğene. Yorgunluğu geçmiş, gücünü…

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir