Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Kazım Gündoğan Keşiş'in Torunları Kitap Özeti

Mediha Gürgöze Yırtıcı İşkembe Çelebi Efendi Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Özlem Narin Yılmaz Huzursuz Periler Kitap Özeti

Özlem Narin Yılmaz Huzursuz Periler Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Özlem Narin Yılmaz Huzursuz Periler Kitap Özeti

2016 yılının ilk kitaplarından biri Huzursuz Periler. Huzursuz Periler kitabının yazarı Özlem Narin. Huzursuz Periler kitabı Ayrıntı Yayınları tarafından 208 sayfalık bir eser. Huzursuz Periler kendi yolunu bulmaya çalışan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Kadın kahramanımız bir çok badireler atlatmış bir kadındır. Bu kitabı okurken kadın kahramanla aynı duyguları yaşadığınızı aynı mücadeleyi yaptığınızı hissediyorsunuz.

Türk Edebiyatının güçlü kadın yazarlarından olan Özlem Narin’in Huzursuz Periler kitabı sürükleyici bir kitap.

Okurlarımıza tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Özlem Narin Yılmaz Huzursuz Periler Kitabından Küçük Bir Bölüm

*******************

Kitaplarla kurduğu hastalıklı denilebilecek ilişkinin en yakın tanığıydı Hayal. Koleksiyonuna ait bir kitabı eline aldığında titrediğine, yüzünün ışık yayan bir nesneye ba­kar gibi aydınlanıp gözlerinin parladığına defalarca şahit olmuştu. Arif Bey in kitaplara duyduğu garip aşk, onla­rın içinde yazılanlardan ya da resmedilenlerden çok ko­kularına ve cisimlerineydi.

Bir kitabın ciltli kapağını okşar, sayfalarını çevirip işaret parmağını minyatürlerin, gravürlerin, hatların üzerinde gezdirir, burnunu sayfaların arasına dayayıp kitabın kokusunu içine çekerdi. Gözlerine o derin anlam gelip yerleşir, hırslı bir sahip olma duygusu yanıp söner­di.

“Bir koleksiyoner sahip olma duygusundan vazgeçe­mez. İstediği bir parçaya sahip olmak, onun için bulun­maz bir hazdır” derdi bazen.

Hayal bir gün kütüphanedeki berjere gömülmüş ki­tap okuyordu. Dedesi de elindeki büyüteçle önündeki kitabın sayfalarını inceliyordu. Orta yaşlı bir adam gir­mişti kapıdan içeriye. Hayal bu adamı daha önce de bir­kaç kez gördüğünü hatırlıyordu. Eve gelip giden kitap simsarlarından biriydi. Şehirdeki sahafları, hatta başka şehirlerdeki sahafları gezip koleksiyonerlerin ilgisini çe­kebilecek elyazmaları topluyordu.

Elinde gazete kâğıdına sarılı bir paket vardı. Adamı görünce dedesi, gövdesi gerilmiş bir yay gibi fırlamış, gözleri hırsla parlamıştı. Adamın elini telaşla sıkıp ma­sanın Önündeki sandalyeye buyur etmişti. Hayal, dede­sinin ruh halindeki ani değişildiği fark etmiş, elindeki Kftab1 okumayı bırakıp onları izlemeye; koyulmuştu.

Adam paketin kâğıdını hiç acele etmeden açmış, elinde…

*******************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir