Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı İlke Yayınları

Pablo Picasso’nun (Pablo Pikaso) aşağıdaki tablosunu Genel Ağ’dan bulup etkileşimli tahtaya yansıtınız.

Pablo Picasso’nun (Pablo Pikaso) aşağıdaki tablosunu Genel Ağ’dan bulup etkileşimli tahtaya yansıtınız. Bu tablo hakkında Genel Ağ ortamında araştırma yapınız. Okulunuzun felsefe dersi zümresinden de yardım alarak bir sanat eserinin düşünce ve sanat akımı ile ilişkisi açısından tabloyu değerlendiriniz.Cevapları İlke Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Pablo Picasso’nun (Pablo Pikaso) aşağıdaki tablosunu Genel Ağ’dan bulup etkileşimli tahtaya yansıtınız. Bu tablo hakkında Genel Ağ ortamında araştırma yapınız. Okulunuzun felsefe dersi zümresinden de yardım alarak bir sanat eserinin düşünce ve sanat akımı ile ilişkisi açısından tabloyu değerlendiriniz.

Soru: Pablo Picasso’nun (Pablo Pikaso) aşağıdaki tablosunu Genel Ağ’dan bulup etkileşimli tahtaya yansıtınız. Bu tablo hakkında Genel Ağ ortamında araştırma yapınız. Okulunuzun felsefe dersi zümresinden de yardım alarak bir sanat eserinin düşünce ve sanat akımı ile ilişkisi açısından tabloyu değerlendiriniz.

  • Cevap:
  • Felsefe ve sanatın amaç ve yönelişleri bakımından benzerlikleri vardır. Her ikisi de doğayı ve insanı konu edinir. İnsanı anlamaya, yorumlamaya çalışır. Hem felsefe hem de sanat yöneldikleri varlığı yansıtır ve onu yorumlamaya çalışır. Her sanat akımı düşünsel bir altyapıya sahiptir. Bu altyapı da felsefik terimler ve düşünce sistemi ile temellenir. Bu tabloda da savaşın kötü olduğu yıkıcılığı üzerine çekilen acıları felsefik düşünce temeline dayandırarak anlatmıştır ressam…

12. Sınıf İlke Yayınları Türk Dili Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close