Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Paula Hawkins Karanlık Sular Kitap Özeti

Paula Hawkins Karanlık Sular Kitap Özeti


Paula Hawkins Karanlık Sular Kitap Özeti

Karanlık Sular” İthaki Yayınları’ndan çıkan 400 sayfalık bir polisiye roman. “Karanlık Sular” kitabı ise Amerikan Edebiyatının önemli yazarlarından olan Paula Hawkins tarafından kaleme alınmış. Trendeki Kız kitabıyla büyük bir okuyucuyu kitlesi yakalayan Paula Hawkins “Karanlık Sular” kitabında ise Nel’in ölümüyle başlayan gizemli bir olayı anlatıyor. “Karanlık Sular” kitabını Aslıhan Kuzucan’ın mükemmel çevirisiyle okuyoruz.

Karanlık Sular kitabından küçük bir bölüm

Patrick her gün nehrin yukarı yakasına gidiyordu Bu rutininin bir parçasıydı: Erken kalkıyor, nehir boyunca kır evine doğru beş kilometre yürüyor, bazense bir iki saat balık tutuyordu. Bu günlerde bu rutini seyrekleşmişti. Bunun nedeni yalnızca yorgun olması ya da bacaklarının ağrıması değildi; içinden gelmiyordu. Eskiden zevk aldığı şeylerden artık zevk almaz olmuştu. Etrafı kolaçan etmeyi hâlâ sevi­yordu ve bacakları iyi olduğunda hâlâ kır evine kadar yürü­yüp birkaç saat içinde geri dönebiliyordu. Bu sabah uyandı­ğında sol baldırı şişmişti ve ağrıyordu. Damarı bir saatin tik takı gibi zonkluyordu. O da arabayla gitmeye karar verdi.

Yataktan zar zor çıktı, duş aldı, giyindi ve sonra araba­sının hâlâ garajda olduğunu hatırlayıp öfkelendi. Önceki gün, öğleden sonra onu almayı unutmuştu. Kendi kendine söylenerek ve topallayarak avludan geçti ve gelinine onun arabasını ödünç alıp alamayacağını sordu.

Sean’ın karısı Helen mutfakta yerleri siliyordu. Okullar açık olsaydı şimdiye çoktan işe gitmiş olurdu. Okul müdürüydü ve her sabah yedi buçukta ofisinde olmaya özen gösterirdi. Ama tatilde bile geç saatlere kadar yalan biri değildi. Aylaklık onun doğasında yoktu.

Orjinal ismi “Into the Water” olan Karanlık Sular tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir