Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Planlı Ders Çalışmanın Başarıyı Arttırmadaki Etkisi

“Planlı Ders Çalışmanın Başarıyı Arttırmadaki Etkisi” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Planlı Ders Çalışmanın Başarıyı Arttırmadaki Etkisi

 Hayatımızda çalışkan bir öğrenci veya başarılı bir birey olmak için planlı, programlı olmalıyız. Planlı ders çalışmanın başarıyı arttırmadaki etkisi ile de hayatımız değişir. Peki plan nasıl yapılır ve yapılan bu planlar başarımızı nasıl etkiler?

Plan Nasıl Yapılır?

 Hepimiz defalarca planlar, programlar yapmışızdır ancak çoğuna uyum sağlayamamışızdır. Ya her şeyi bir güne sığdırıyoruz ya da saatler uyuşmuyor veya en basitinden motivasyonumuz kayboluyor. Şimdi bir günümüzü nasıl planlamalıyız, bundan bahsedeceğiz.

Öncelikle bir defteriniz ve kaleminiz olsun. O deftere o gün yapılacak işlerinizi yazın. Yazarken ayrıntı verin. Sonrasında ders hariç yapılması gereken işlerinizi yazdıktan sonra çalışmanız gereken dersleri ve konularının listesini çıkarın. Bunları belirledikten sonra bu dersleri gün gün ayırın. Bütün dersleri bir günde çalışmayın. Bir sözel bir sayısal yapabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra hangi derse kaç saat vereceğinizi belirlemelisiniz. Son olarak da tek yapmanız gereken bunları uygulamaktır.

Plan Yapmak Başarımızı Nasıl Etkiler?

 Dünyada belirli alanlarda ün yapmış kişilere bir bakın. Hepsi o yerlere kolayca gelmediler. Öğlen kalkıp tüm günü boş geçirmediler. Hepsinin birer amacı ve hayalleri vardı. O yüzden çok çalıştılar. Kendilerine bir çalışma düzeni kurdular. O düzene uymaya çalıştılar ve yaptılar da. Emeklerinin karşılığını aldılar. Bu yüzden plan yapmak sizi başarıya götüren en önemli adımdır. Peki plan yapmak size neler katar? Başarılarınızı nasıl etkiler?

1) Her şeyden önce bir düzeniniz olur. Neyi ne zaman yapacağınızı bilirsiniz.

2) Kendinize ayıracağınız çok vaktiniz kalır. Gezmeye, uyumaya, dizi izlemeye çokça zamanınız kalacağını fark edeceksiniz.

3) İşlerinizi plana göre uygularsanız gün gün her şeyin tamamlandığını göreceksiniz. Bu size ferahlık verecektir.

4) Uyku saatleriniz şekillenir. Gecelere kadar ders çalışmak zorunda kalmazsınız.

5) İşleriniz tamamlandıkça pozitif olursunuz. Hayatınız yoluna girer.

6) Son gün sınavlara çalışma gibi bir derdiniz kalmaz. Stresiniz azalır.

7) Planlarınızı uyguladıkça daha çok iş yapma isteğiniz gelir.

8) Sosyal ilişkileriniz daha iyi olur.

9) Ruh haliniz düzelir.

10) Çalışkan bir birey olursunuz.

Planlı Ders Çalışmanın Başarıyı Arttırmadaki Etkisi  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!