Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Güncel Konular / Poppy kimdir ne demek

Poppy kimdir ne demek

Sponsorlu Bağlantılar


Poppy kimdir ne demek

Son dönemlerde youtube’da trend olan kanallardan bir tanesi de Poppy. Poppy ismini ise son dönemlerde sıkça duymaktayız. Peki Poppy kimdir, Poppy ne demek, Poppy amacı nedir?, Poppy gerçek adı nedir? Poppy yaratıcısı kimdir gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Poppy gerçek adı?

Poppy isimli sanal kahramanımızın gerçek adıMoriah Pereira. Moriah Pereira 1 Ocak 1995 Amerika doğumlu bir kız. Moriah Pereira aslında bir pop şarkıcısı. Moriah Pereira 2011 yılında bir youtube kanalı açıyor. Fakat 6 Ocak 2015 yılında yayınladığı ve 10 dakika boyunca I’m Poppy dediği videosuyla ünlü oluyor. Ben Poppy dediği videosu 10 milyonun üzerinde görüntüleme alıyor.

Bu basit video ise herkesi çok etkiliyor. Çünkü 10 dakika boyunca Moriah Pereira saçma bir şekilde I’m Poppy diyor. Donuk, oyuncak bebeksi suratla, korkutarak, ürküterek ben Poppy diyen kızı bizi etkilemişçesine izliyoruz.

Poppy yaratıcısı Poppy’i bulan kimdir?

Poppy adlı sanal kızımızın ise yaratıcısı Titanic Sinclair. Titanic Sinclair çok iyi ve zeki bir youtuber. İnsanların ilgisini nasıl çekeceğini ve nasıl yüzmilyonlarca kez izleneceğini çok iyi biliyor. Titanic Sinclair daha önce Poppy gibi konuşarak videolar çekiyor. Fakat asıl aradığı yüzü yani Moriah Pereira bulunca videolarındaki izlenme sayıları çokça artıyor. 

Poppy ifşa edildi?

Poppy’nin videolarına baktığımızda ise şu simgeleri görüyoruz. “Pembe üçgen yüzük, gözü kaplayan cips, enerji içeceği ve 666 bağlantısı, resmi web sitesinin kaynak kodundaki piramit.” Youtube’da ünlü olduktan sonra pek çok programa katılmış ve röportaj vermiştir. Bir röportajında ise kendisine sorulan: Poppy ismini nerden buldun? Sorusuna “Bu isim cennetten geldi” cevabını veriyor.

Poppy videolarında ise “Satanizm ve illuminati göndermesi” çok fazla. Bu kadar Satanizm ve illuminati göndermesi ise rahatsız edici. Bu içerikler ise çocukların zihinlerine zarar veriyor.

Poppy ne kadar kazandı 

Poppy bir internet piar çalışması. Yani her şey planlı, bilerek hazırlanmış ve para kazanma odaklı. Biz bu yazıyı yazdığımızda ise toplam 133 milyon izlenmeye ulaşmış ve bu izlenmeden dolayı elde edilen gelir ortalama 300 bin dolar civarında. Poppy şu ana kadar 1 milyon TL’nin üzerinde gelir el etti.

Enes Batur (youtuber )milyonlarca takipçisi var ve kendi kanalında paylaştıktan sonra ülkemizde gündeme oturdu. Poppy’nin nasıl videolar çekeceği, videolarında neler anlatacağını ise takip edeceğiz.

Poppy ile ilgili videomuz için tıklayınız. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir