Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri Kitap Özeti Ian Stewart

Edebiyat severler Ian Stewart tarafından yazılan Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ian Stewart Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri Kitap Özeti

Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri” 2022 yılında Alfa Yayıncılıktan çıkan 368 sayfalık bir kitap. “Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Ian Stewart tarafından kaleme alınmış. “Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri Özeti”ne birlikte bakalım.

Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri Arka Kapak Yazısı

Ünlü matematik profesörü Ian Stewart, Matematiksel Tuhaflıklar Dolabı kitabının büyük başarısından sonra başka bir çekmeceyi açıyor ve Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri’nde zekası ve bilgisiyle sıradan bulmacaları eski ve modern matematiksel düşünceyle harmanlıyor. Mantıksız ve hayali olandan karmaşık ve çiviyazısına kadar her tür sayı hakkında gizemli ve şaşırtıcı gerçekler arasında şunları öğreniyoruz:

Kaos nasıl organize edilir?
Madde, karşı-maddeyi nasıl dengeler?
Bir küre nasıl ters çevrilir ?
Yıldızları gözlemleyerek pi sayısı nasıl hesaplanır?

. . . ve neden tüylü bir topu düzgün bir biçimde tarayamazsınız.

Stewart, okura, hayatın ve evrenin altında yatan matematiğin heyecan verici bakışlarını sunmakta. Zihin genişletici, aydınlatıcı ve sonsuz eğlenceli olan bu kitap okuru matematiğe teşvik ediyor, sevindiriyor ve büyülüyor.

“Bulmacalar, şakalar, kelime problemleri, kelime oyunları, tarih ve matematikle ilgili bilgilerle dolu olan Matematiksel Tuhaflıklar Dolabı’nın devamı olan bu kitap stand-up komedisi izler gibi okunuyor. Herkesi eğlendirebileceğini fazlasıyla ispatlayan Stewart, modüler aritmetik yaparken iki artı iki aslında sıfıra eşittir gibi tuhaf önermelerle okuru şaşırtıyor. Her bilgi düzeyindeki matematik meraklıları için harika bir kitap.”

–Gilbert Taylor, Booklist

“Profesör sınırsız bir merakla ‘dijital küplerden’ ‘tüylü top teoremine’ rastgele atlarken, matematiğe biraz ilgi duyanlar bile eğlenecek ve şaşıracak.”

–Sunday Telegraph

Ian Stewart tarafından kaleme alınan Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!