Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Rahat Ve Hazır Olda Ne Yapılır Kısaca
Ödev Soruları

Rahat Ve Hazır Olda Ne Yapılır Kısaca

Sponsorlu Bağlantılar


Rahat Ve Hazır Olda Ne Yapılır Kısaca

Rahat Duruş : Sol ayak bir ayak boyu veya omuz genişliği kadar sol hizada sertçe yerini alır. Bacaklar vücudun ağırlığı her iki ayağın ökçe ve tabanlarına eşit olarak bölünecek şekilde gergin tutulur. Eller bel çukuruna gelecek şekilde kollar arkaya getirilir. Sol el altta sağ el bileğinden tutar. Sağ el hafif yumruk vaziyetindedir. Baş ve gözler esas duruştaki gibidir. Konuşulmaz ve kıpırdanmaz. Kız öğrencilerde hazır ol ve rahat duruş daha estetik ve yumuşak olmalıdır. Rahat duruşta vücut ağırlığı tek ayak üzerine verilebilir.

Hazır Ol Duruş : Sol ayak sağ ayağın yanına sertçe çekilir. Topuklar bitişik ve bir hizada, ayak burunları birbirlerinden bir ayak boyu açık (kız öğrencilerde ayak uçları bitişik ) vaziyette olup vücut ağırlığı her iki ayağın ökçe ve tabanlarına eşit olarak bölünür. Dizler hafifçe gerilir, gövde dik tutulur, göğüs hafifçe kabartılır, karın içeri çekilir, omuzlar aynı yükseklikte tutulur ve yukarı kaldırılmadan biraz geriye alınır.kollar serbest olarak aşağıya sarkıtılır. Eller, parmaklar bitişik ve orta parmak pantolon dikişi üzerine gelecek tarzda avucun tamamı uyluklara yapıştırılır. Dirsekler hafifçe ileriye verilir, baş dik tutulur, çene boyna doğru biraz çekilir, gözler ileri doğru bakar, kaslar hafifçe gergin bir vaziyet alır.diğer bir komut verilene kadar kımıldamadan beklenir.

Faydalı Bilgi: “Sinema filmleri” hayatımızda büyük izler bırakır. Her insanın unutamadığı hayatında önemli izler barındıran “sinema filmleri” vardır. Bu filmler nerede ne zaman kimler tarafından çekildi ve de kimler oynadı. Bu bilgilere ulaşmak artık çok kolay. Yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret ederek “sinema filmleri” başlığı altında yayımladığımız bilgilere erişmek olacaktır. “Sinema filmleri”nin en ayrıntılı bilgilerini sizler için en güncel ve güvenilir kaynaklardan derledik. Alfabetik sıraya göre hazırlamış olduğumuz “sinema filmleri” bizlerin hayatında etki etmiş filmler hakkında sizleri bilgilendirme amaçlıdır. Sizler de eksik olduğunu düşündüğünüz “sinema filmleri”ni bizlere gönderebilirsiniz. En hızlı şekilde sizlere dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bir mucize olan “sinema filmleri”nin büyüsü küçükten büyüğe herkesi sarar. Umarım sizlerin hayatından bu büyü kaybolmaz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir