Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Resim , mutluluk , ağaç , konuşmak hakkında kompozisyon
Ödev Soruları

Resim , mutluluk , ağaç , konuşmak hakkında kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Resim, mutluluk, ağaç, konuşmak hakkında kompozisyon

İnsan mutluluğun remini kolayca çizebilir mi? Kimi bu soruya evet der kimisi ise hayır. Çünkü mutluluk kişiden kişiye değişen bir şeydir.Kimisi yanı başında duran mutluluğa hasret gider dünyadan, kimi yaşamı boyunca sadece mutluluğu arar. Geride elinde kalan mutluluk değil de genelde mutlu anlar olur.

İnsan mutlu olmak için hangi yollara başvurmaz ki? Gün gelir yalnızlığının getirdiği mutsuzluğunu ağaçlarla, doğayla, hayvanlarla konuşarak gidermeye çalışır. Başarılı olur mu bilinmez ama en azından dener. Ağaçların fısıltıları belki de yalnızlığını alıp kendinden uzak diyarlara götürüyordur. Doğa ana yalnızlığı silmekle kalmaz, mutluluğun, mutlu olmanın formülünü de sunar insana.

Bazen resim yaparak mutluluğu arayanlara şaşırır kalırız. Ama çoğumuz düşünmeyiz ressamın, çizeceği resimlerle kendine yeni bir dünya yarattığını anlayamadığımız için şaşırırız. Oysa anlamak için küçük de olsa birçaba göstersek belki biz de girebiliriz o mutlu dünyaya.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir