Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyalar ve Anima
Rüya Tabirleri

Rüyalar ve Anima

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyalar ve Anima

Bu, erkek doğasının duygusal ve sezgisel yanıdır. Öncelikle annesi ama buna ek olarak tanıdığı bütün kadınlar kendi dişi imgesini oluşturmasına yardım edecek ve içindeki bütün dişi güçleri odak alacaktır. Rüyalarda bu dişi figür kendini tamamen yabancı bir kadın, rüya görenin tanıdığı kadınların farklı yönleri ya da tanrıçalar olarak gösterebilir.

Rüyalar bilinçli tutumları dengelemek için girişimde bulunur. Anima genellikle erkek, dişi yanını ihmal ettiğinde, örneğin eril yönünü sonuna kadar zorlayarak sevecenlik, bağlılık ve duygusallık gibi nitelikleri idrak edemez hale geldiğinde kendini gösterir. Dişi yanın daha çok farkında oldukça sıcak ve sahici duyguları daha kolay geliştirebilecek ve dişiliğe özgü doğallık, hassasiyet ve diğer duyarlı ve uyumlu özellikleri kabul edebilecektir. Eğer bu dişi özellikleri uygun şekilde bütünleştirmeyi başaramazsa sert, sorumsuz, yaşamaktan yorgun düşmüş biri gibi görünecektir. Bastırılmış dişi taraf huysuzluk, öfke nöbetleri gibi şekillerde de patlak verebilir. Bir erkek kendi Anima’sım anlamadığı zaman, içindeki kadınlığa dair olumsuz şeyleri karşılaştığı her kadına yansıtacak ve neden her karşılaştığı kadının aynı hataları yaptığını anlayamayacaktır.

Bir erkek genellikle Anima’yı kişiliğinin dost olmak isteyen içsel bir yanı olarak kabul etmek yerine onu karşı cinsle düzgün iletişim kurmayı engelleyen, elde edilemez bir “nesne” olarak yansıtır. Anima bastırıldığı zaman, etrafındaki her şeye zarar veren, tamamen olumsuz bir dişi illüzyona dönüşür. Anima ancak erkek negatif yanlarıyla yüzleşebildiği ve sahip olduğu enerjisini nasıl yönlendireceğini öğrendiği zaman içsel bilgeliğe götürecek bir rehber olabilir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir