TIKLA ABONE OL
Sponsorlu Bağlantılar

Rüyalar Tipleri Nelerdir

Uykuda ve Rüyada Eylemler

Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyaların Günümüzdeki Kullanımı
Rüya Tabirleri

Rüyaların Günümüzdeki Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyaların Günümüzdeki Kullanımı

Gündelik hayat gittikçe daha stresli ve travmatik bir hal aldığından, insan, rüyaları bir güvenlik vanası ya da iyileşme aracı olarak kullanabilmeye daha çok ihtiyaç duyar olmuştur. Dışarıdaki gerçekliklerle sürekli savaş halinde olan iç Ben’i rahatlatabilirle gereksinimi duyarız. Rüya görmek bunun tek yoludur. Rüya çalışmaları veya rüya gruplan stres yönetimi için çok değerli bir yardımcı olabilirler, işle ilgili güçlükler ve sorunlar, sorunun doğrudan dile getirilmesine gerek kalmadan, rüyadaki görüntülerin kullanılmasıyla çözülebilir.

Meditasyon kendini yönetmede gittikçe daha önemli bir araç haline gelmiştir. Rüyadaki pek çok görüntü de meditasyon sırasında hatırlanabilir. Rüya ile meditasyon arasında bir köprü vardır ve bu sayede iki disiplin de daha fazla kavrayış sağlar. Gelecekte, ikinci bilincimize ve yaratıcı benliğimize ulaşmamızı sağlayan teknikler hem uyurken hem de uyanıkken kullanılabilir hale gelecektir. Rüyadaki imgelerle çalışmak tekniklerden sadece birisidir.
Lucid (duru) rüya, daha önce de belirtildiği gibi, kişinin günlük hayatında düzenlemeler yapabilmek için bir yoldur. Lucid rüyada, rüya gördüğümüzü ve rüyanın sonucunu değiştirebileceğimizi biliriz, öyleyse hayatlarımızın gidişatını değiştirememek için de bir sebep yoktur. Rüyalarımızı nasıl kontrol edebileceğimizi öğrenerek hayat tarzımızı da iyileştirebiliriz. Mantıklı, akıllı tarafla içgüdüsel ve sezgisel olan taraf (beynin sağ ve sol tarafları) arasında bir ilişki kurabilmek elimizdedir. Bu da kişisel başarılar elde edebilmemizi sağlar. Lucid rüya görmeyle birleşen yaratıcı hayal gücü bütün insan ırkının gelişimi için son derece tesirli bir araç olabilir.

Dışarıdaki dünyaya dair yaratıcı yeteneklerimizi fark ettiğimiz zaman iki yönlü bir trafik başlar. Sanki içteki ve dıştaki benliklerimiz arasında bir diyalog vardır, iki ayrı parçamız artık çatışmak yerine işbirliği yapmaya başlamışlardır. Bu işbirliği güçlendikçe, bir şeyleri neredeyse sihirli bir yolla gerçekleştirebilmek mümkün olacaktır.
İçsel benlik, hayatımızı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğumuz şeyin yönlendirici olacağını, ama aynı zamanda geri bildirim yaparken de daha olumlu olacağını bilir. Dış benlik ise kendine ve doğru çevreyi ve koşulları oluşturma yeteneğine daha fazla güven duyacaktır. Öyleyse rüyanın işlevi, hem kişi için neyin doğru olduğunu bulmak hem de daha geniş çaplı bir düzlemde doğru olan eylemin ne olduğunu da önceden tahmin etmektir.
Telepatik rüyalar aracılığıyla iki kişi arasında bilgi alışverişi olabildiği zaten kanıtlanmış bir durumdur. Eğer bu telepatik güç, daha fazla sayıda insanı da dahil etmek üzere rüyalarda geliştirilirse, dünyada değişiklikler yapabilecek muazzam bir güç olur. Grup meditasyonlarıyla buna benzer yapılan çalışmalar vardır. Grup halinde rüya görmeyle ise hem iç hem de dış dünyada bir şeyler yapılabilir. Böyle çalışmalar yapan küçük gruplar vardır, daha fazla çalışma yapıldıkça daha fazla enerji ortaya çıkacaktır.

Her insanın kendine özgü yollarla psişik yeteneklerini kullanabilme becerisi vardır. Buradaki “psişik”, “benliğiyle iletişim halinde” anlamındadır. Bir geçmişi “okuyabilen”, bir de geleceği tahmin eden insanlar vardır. Diğerlerinin ise daha çok şimdiye dair bir ilgisi vardır. Bütün bu yetenekler birlikte kullanıldığında, dünyayla bir ahenk yakalayabilme becerisi oluşur. Bu beceriyle insan ırkı evrendeki yerinin sorumluluğunu alabilecek, dünya gerçekten de ruhsal benliklerimizin madden yüceltileceği bir yer olacaktır.

Dolayısıyla bu kitabı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz; isterseniz basit bir şekilde herhangi bir sembolün ne anlama geldiğini bulmak için, isterseniz de her günkü hayatınızı güzelleştirmek, hatta -benim gibi- daha iyi bir dünyada yaşamak için. Keyifle kullanmanız ve arkadaşlarınızla da paylaşmanız dileğiyle.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver


Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!