Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyaların Keşfi
Rüya Tabirleri

Rüyaların Keşfi

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyaların Keşfi

Bu veri tabanını keşfettikçe, açıklamalar daha üstü kapalı ama garip bir şekilde daha basit, daha kolay ve daha geçerli bulacağımız bir hal alacaktır. Dolayısıyla rüyaların tamamen anlaşılması için birden fazla bakış açısına göre yorumlanması gerekir. Çünkü insan doğal olarak bir bütündür, rüya yorumu da tamamen bilimsel olarak yapılamaz, rüya görenin kendini anlaması da hesaba katılmalıdır. Belki de kişi psikolojik veya spiritüel bir yorum istemiyor, sadece basit bir açıklama bekliyordur. Amaç bunu fark edebilmektir:

Belli bir amaca ya da hedefe ulaşabilmek için girişimde bulunuyoruz veya var olduğunu bildiğimiz ama henüz ulaşılabilir olmayan bir hedefi izliyoruz. Başarıya ulaşabilmek için elimizde olan bütün bilgiyi hesaba katabiliriz.
Öfke, kıskançlık, korku, acı gibi duygulara doğruca odaklanmalıyız. Spiritüellik ve cinsellikle ilgili yönleri doğrudan kullanabiliriz.

Bu kitap okuyucuya seçenekler sunma yolu izler. Bazı maddelerde sadece bir tane yorum varken bazılarında üç tane vardır. Bu durumda ilk yorum en geleneksel olandır. Rüyadaki görüntülerin bir veya birkaçına dair basit açıklamalar rüyacı için yeterli olabilir, ikinci yorumun daha çok psikolojik bir yaklaşımı vardır ve genelde rüyacı için önemli olan belli bir olayın altını çizmek içindir. Üçüncüsü basittir; rüyayı görene, daha çok kendi tekniklerini kullanarak yorumlar üzerinde çalışma imkânı verecek spiritüel anlamların kısa bir açıklamasıdır. Kişi meditasyon yapabilir ya da görüntüleri yönlendirebilir zira bunların rüya görüntüleri sembolizmiyle çok fazla ortak yönü vardır.
Hangi yorum ya da yorumların daha uygun olduğunu değerlendirerek, rüyacı, rüyanın duygusal içeriğini, sembolizmini, sürecini ve her rüyanın nedenini daha iyi anlayabilecektir.

Eğer böyle olmasını istiyorsak, rüyalarımızı kaydedebilir ve kendi rüya kütüphanemizi oluşturabiliriz. Kendimizle ve yarattığımız özel dünyayla ilgili her gün daha fazla şey öğrendikçe kendi gelişimimizi daha kolay izleyebiliriz. Dünya daha erişilebilir oldukça dışarıdaki şartlar üstünde de daha çok kontrolümüz olur. Bilinç düzeyinde kontrolümüz arttıkça hayatımız da zenginleşir. Kaderimizin kontrolü biraz daha bizde olur ve enerjimizi geleceğimizi istediğimiz gibi sürdürmek için kullanabiliriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir