Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Sabret Şükret Seyret Kitap Özeti Muhammed Serkan Gül

Sabret Şükret Seyret Hikayesi ile daha tanışmadınız mı yoksa.

Muhammed Serkan Gül Sabret Şükret Seyret Kitap Özeti

Sabret Şükret Seyret” 2018 yılında Yediveren Yayınlarından çıkan 192 sayfalık bir kitap. “Sabret Şükret Seyret” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Muhammed Serkan Gül tarafından kaleme alınmış. “Sabret Şükret Seyret Özeti”ne baktığımızda ise sabretmeyi ve en zor zamanımızda bile umudumuzu kaybetmeyip Allah’a şükrememizin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

İnsan kendisini kasıp kavuran şimdiki gerçeklikten kopmak ve kurtulmayı öylesine ister ki kendini bu ger­çeklikten uzaklaştırabilecek bir umuda ihtiyaç duyar. Bu umuda giden yolun kendisini ise sabır olarak nite­lendirir. Bu bağlamda sabrın doğabilmesi için kişide olmayan bir gerçekliğe bağlanan umutların olması ge­rekir. Dolayısı ile sabretmek bir yetidir. Çünkü sabır gö­rülen ve var olan şimdiden henüz vâr olmayan geleceğe uzanan bir köprüdür. Bu bağlamda kişi sabretme yete­neğine tutunma ihtiyacı duyar. Çünkü şu anda yaşamış olduğu gerilim dayanılmazdır.

Şimdiki anda yaşanan gerilim o kadar rahatsız edi­cidir ki kişinin en büyük korkusu ve kurtulmak istediği bir olgu halini almıştır. Kişinin en büyük korkusu ölüm olmaktan çıkıp yaşadığı gerilim haline gelmiştir. Bunun örneklerini yaşadığı gerilimlere dayanamayıp intihar eden kişilerde yılabiliriz. Ölmek yaşanılan gerilimden, kurtuluş olarak görülmeye başlanmıştır. Kişi artık öl…

Muhammed Serkan Gül’ ün kaleme aldığı Sabret Şükret Seyret tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close