Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Sadece Müzik Kitap Özeti Haruki Murakami

Edebiyat severler Haruki Murakami tarafından yazılan Sadece Müzik kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Haruki Murakami Sadece Müzik Kitap Özeti

Sadece Müzik” 2021 yılında Doğan Kitaptan çıkan 256 sayfalık bir kitap. “Sadece Müzik” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Haruki Murakami tarafından kaleme alınmış. “Sadece Müzik Özeti”ne birlikte bakalım.

Sadece Müzik Arka Kapak Yazısı

Edebiyatın büyük ustası müziğin bilge maestro’suyla buluşuyor…

Dünyanın yaşayan en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen Haruki Murakami’nin okurları, onun her romanının, her kitabının kendine has bir “çalma listesi”ne sahip olduğunu bilirler.

Bu kitapta Murakami, çağımızın en büyük orkestra şeflerinden Seiji Ozawa ile “sadece müzik” konuşuyor. 1960’lı yıllardan başlayarak uluslararası alanda kazandığı başarılarla adından söz ettiren, başta Viyana ve Berlin Filarmoni Orkestraları olmak üzere dünyanın tüm önemli topluluklarını yöneten, Boston Senfoni Orkestrası ve Viyana Devlet Operası’nın müzik yöneticiliğini yapan Ozawa ile Murakami’nin konuşmaları müziğin çok da bilmediğimiz yönlerini keşfetmemize olanak sağlıyor. Bir orkestra şefinin müziğe yaklaşımını, yıllar içinde bazı yapıtlara nasıl farklı bir gözle bakabildiğini, genç müzisyenlerle çalışmanın Ozawa gibi bir ustaya bile neler kazandırdığını bu sürükleyici sohbete kulak verdikçe öğreniyor, onların aracılığıyla bu kitapta müziğin adeta “kalbine” iniyoruz.

Kitapta yer alan müzikleri dinlemek için kare kodu okutarak hazırladığımız çalma listesine ulaşabilirsiniz.

Haruki Murakami tarafından kaleme alınan Sadece Müzik tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!