Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şafak Fişek Beşinci Mevsim Kitap Özeti
Beşinci Mevsim Kitap Özeti

Şafak Fişek Beşinci Mevsim Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Şafak Fişek Beşinci Mevsim Kitap Özeti

“Beşinci Mevsim” 2016 yılında Epsilon Yayınları’ndan çıkan 384 sayfalık bir roman. “Beşinci Mevsim” in yazarı Türk edebiyatının önemli kadın yazarlarından olan Şafak Fişek. Şafak Fişek “Beşinci Mevsim” kitabı yazarın kendi hayatını anlattığı bir kitap. “Elveda Sonbahar” kitabından sonra yayımlamış olduğu ikinci roman “Beşinci Mevsim”.

Şafak Fişek’in yazmış olduğu “Beşinci Mevsim” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Beşinci Mevsim kitabından küçük bir bölüm

********************

…izlerken Bayan Meksika’nın yerinden kalktığını gördü. Hemen sordu.

“Nereye gidiyorsun Dolores?”

“Odama tabii… Ben yürüyemem, hiç bilmem.”

“Dolores gel canım, ver elini ve sımsıkı tut.” Elini tutan kadını öne doğru çekerek devam etti.”

“Hadi sakın bırakma elimi, yüreğinin ritimle birlikte atmasına izin ver ve sadece onu dinle, işin bütün sırrı burada. Haydi Dolores, bak aynı dans eder gibi. Evet, devam et, çok güzel, yürü. Ben elimi çekiyorum sakın bozma, harikasın Dolores!”

Dolores ne yaptığının hiç farkında olmadan sadece Gina’nın söylediklerini uygulayarak podyumun sonuna gelmişti. O anda Tom’un hayranlık dolu bakışlarla onu alkışladığını gördü ama Vera’nın önündeki notlardaki Bayan H. Meksika’nın yanına bir artı işareti koyduğunu göremedi.

Dolores uzun yıllardan sonra ilk defa Sarita’nın dışında bir kadın arkadaşı olabileceğini hissetti ve bundan keyif almasına biraz şaşırdı. Klinikte hep erkek doktorlar ve hastabakıcılarla kadınlardan daha iyi anlaşabiliyordu. Kadın doktorlardan patronluğunu çekemeyenlerle sık sık

karşılaşmıştı. Ayrıca da arkadaşlık edebileceği kadınların çoğu hastası olmuştu. Onları ya doğurtmuş ya da kürtaj etmişliği vardı mutlaka. Kendisine içtenlikle “Harikasın

Dolores” diyen bu kadına karşı diğerleriyle hep arasında tutmaya çalıştığı buzdan duvarı yok etmeye karar verdi ve provanın sonunda kapıdan çıkan Gina’ya seslendi.

********************

1
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir