Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Sahip olduğunuz hak ve hürriyetler ile Atatürk arasında nasıl bir bağ kurulabilir örnekler vererek açıklayınız
Ödev Soruları

Sahip olduğunuz hak ve hürriyetler ile Atatürk arasında nasıl bir bağ kurulabilir örnekler vererek açıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar


Sahip olduğunuz hak ve hürriyetler ile Atatürk arasında nasıl bir bağ kurulabilir örnekler vererek açıklayınız

Bu hakların çoğu Atatürk zamanında elde ettiğimiz haklardır. Mesela kadınların seçme ve seçilme hakkı onun zamanında verilmiştir. Yine kanun önünde herkesin eşit olması da onun sayesindedir. Yaptığı kanunlar ve devrimlerle bizlerin daha özgür daha fazla hak sahibi olmasını sağlamıştır.

Faydalı Bilgi: Deneme kişinin kendine kurduğu kendine özel olan dünyada oluşturduğu yazılardır. Günlük hayatla ilgili hemen her konuda yazılabilen denemeler bizlerinde sık sık duygu ve düşüncelerimizi ifade ettiğimiz türdür. Deneme örnekleri çoğu zaman samimi diliyle insanı hemen kendine doğru çekebilmektedir. Hayatında okulda ya da başka yerde olsun “deneme örnekleri”yle karşılaşmamış kişi nerdeyse yoktur. Bu bakımdan bizler sizler için “deneme örnekleri” başlığı altında elimizden geldiğince ünlü yazarlara ait deneme örnekleri paylaşacağız. Deneme insan için özgürlük alanı yarattığı gibi aynı zamanda hayata karşı da bir fikrinin bir duygusunun bir düşüncesinin oluşmasına katkı sunması bakımından önemlidir. Sizler de bizlerle “deneme örnekleri” paylaşabilirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir