Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Şahzade Kitap Özeti Arzu Khayal

Edebiyat severler Arzu Khayal‘ın yazmış olduğu Şahzade kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Arzu Khayal Şahzade Kitap Özeti

Şahzade” 2019 yılında Parola Yayınlarından çıkan 544 sayfalık bir kitap. “Şahzade” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Arzu Khayal tarafından kaleme alınmış. “Şahzade Özeti”ne baktığımızda ise Sarhan Şahzade, Âşık olduğu annesinin ve kendisine âşık olan karısının ölümlerinden dolayı kendini suçlayan Sarhan hayatını kızı ve vatanına adanmışlığının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“O şerefsiz benim hiçbir şeyim değil abi. Kaçmasaydım tecavüz edecekti bana.” O evde kalsaydım başıma gelecekler tüm gerçeklikleri ile yüzüme çarpınca düşecek gibi olmuştum. Bir çift güçlü kol tarafın­dan tutulmasaydım düşecektim de.

“Tecavüz demek… dedi mavi gözlü adam. Kafamı salladım hızla.

“Ne tecavüzü abi? Yalan söylüyor. O fahişe aldatıyor beni. Az önce bir arabadan indiğini gördüm. Verin onu bana. Kocasıyım ben onun.” Saçmalayan Metin’e doğru tükürdüm.

“Şeyine yediğin tekme az geldi galiba pislik herif!” Metin mora dönen yüzü ile bana baktı dişlerini sıkarak.

Kolumu tutan mavi gözlü adam kahkaha atmca diyeceklerimi yut­tum. Kafasını çevirip bana baktı mucizeymişim gibi. Sonra yanımızda­ki yaralı adama baktı.

“Kedi olalı bir fare yakaladın Serdar aferin. Tam da istediğim gibi biri.” dedi ve ben hiçbir şey anlamadım. Admm Serdar olduğunu öğren­diğim yaralı adam kafasını salladı gururla.

“Sağ ol abi.”||

Mavi gözlü adam bakışlarını Serdar’dan çekip Metin’e baktı. Göz­lerinde taşan nefreti gördüm ve eski nişanlım için üzüldüm! Mavi göz­lü adam benden uzaklaşmak istediğinde panikle kolunu tuttum. Bana güven verircesine gülümsedi ve Serdar’a baktı JSerdar hemen yanıma gelerek kendimi güvende hissetmemi sağladı.

Mavi gözlü yakışıklı adam Metin’e yaklaştığında “Bak şerefsiz he­rif!” diyerek kafayı gömdü. Dişlerimi sıkarak yanımdaki adama tutun­dum. Elini elimin üstüne koyup sıktı.

“Bayıldı lan bu. Hıncımı alamadan bayıldı şerefini siktiğim.” Küf­rünü duyunca elimi ağzıma kapattım. “Serdar ara Mustafa’yı gelsin al­sın şunu. Biraz okşayıp bıraksın.”

“Tamam abi.”

Serdar telefonu çıkarıp Mustafa denen adamı aramaya koyuldu. Mavi gözlü yakışıklı bana yaklaştı. Artık güvendeydim. Yaşadığım gerilim, korku ve panik yorgun bedenimi etkisi altma alarak zihnimi karanlığa sürükledi. En son hatırladığım bedeninıi yere düşmeden ya­kalayan mavi gözlü adamdı.

Arzu Khayal’ ın kaleme aldığı Şahzade tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close