Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / Sanat Toplum İçin Feda Edilmeli mi Edilmemeli Sohbet Yazısı

Sanat Toplum İçin Feda Edilmeli mi Edilmemeli Sohbet Yazısı

Sponsorlu Bağlantılar


Sanat Toplum İçin Feda Edilmeli mi Edilmemeli Sohbet Yazısı

Hep tartışılmıştır, sanat sanat için mi yoksa sanat toplum için mi yapılmalı diye… Hatta kimileri sanatı toplum için feda bile edebileceklerini söylerler. Oysa birbirlerine feda etmek yerine, birbirlerini besleseler daha iyi olmaz mı? Neden illaki birini feda edelim ki. Bence toplum kendini geliştirmeli sanata hizmet edebilmeli, sanat da toplum için faydalı olabilmeli. Mesela güzel şiirler, hikayeler, fıkralar toplumumuzun ahlakını iyi güzel hale getirebilir. Böylece toplum da sanat sayesinde gelişmeler gösterebilir. Böyle bir toplum da doğal olarak barış içinde mutlu olarak yaşayabilir.

Toplumun sanata gereken değeri göstermesi, sanata saygı duyması lazım. Çünkü sanata saygısı gelişmemiş toplumlar hep geri kalmaya mahkumdur. Sanatçıya saygı duyulmalı, eserleri büyük bir sevgiyle karşılanmalıdır.

Böylece sanatçı da aldığı keyifle topluma olan saygısını arttıracak ve toplum için daha faydalı işler yapabilecektir. Umarım toplumumuz böyle bir toplum olur ve hepimiz sanatçılar da dahil barış ve sevgi içinde yaşayabiliriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir