Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Sanatçılar Toplumsal Birlik Dayanışma ve Dostluk Duygularının Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunurlar
Ödev Soruları

Sanatçılar Toplumsal Birlik Dayanışma ve Dostluk Duygularının Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunurlar

Sponsorlu Bağlantılar


Sanatçılar Toplumsal Birlik Dayanışma ve Dostluk Duygularının Gelişmesine Nasıl Katkıda Bulunurlar

Sanatçılar topluma yol gösteren bilgi kültür ve birikimleriyle toplumu yönlendirme gücüne sahip aydınlardır. Onların atacağı adımlar toplumun daha iyiye gitmesine yardımcı olacaktır. Sanatçılar topluma yayacakları sevgi hoşgörü barış mesajlarıyla toplumu bir arada tutacak çimentolardır. Onların eserleri, sözleri davranışları toplum tarafından taklit edileceğinden atacakları her adımın önemi çok büyüktür. O yüzden toplumdaki dostluk duygularının gelişmesi için sanatlarının en ileri derecesinde eserleriyle bu misyonlarını yerine getirmeleri onlardan beklenir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir