Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Canan Tan Sevgi Dolu Bir Yürek Kitap Özeti

Aşkım Kapışmak Yaşam Kitabı Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Sarah Jio Yeşil Deniz Kabuğu Kitap Özeti

Sarah Jio Yeşil Deniz Kabuğu Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Sarah Jio Yeşil Deniz Kabuğu Kitap Özeti

Sarah Jio’nun 2015 yılında çıkan kitabı “Yeşil Deniz Kabuğu” Fatma Zeynep Öztürk’ün kusursuz çevirisiyle edebiyatımızda. Pena Yayınları tarafından 312 sayfalık çıkan kitap yine Sarah Jio’nun o mükemmel anlatımıyla okurlarıyla buluşmuş.

Sarah Jio, diğer kitaplarındaki gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte sunarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman yazmış. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille yazılmış.

Sarah Jio Yeşil Deniz Kabuğu tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Yeşil Deniz Kabuğu kitabından bir bölüm:

*******************

“Büyükanne, bizimle plaja sen de gelecek misin?”

Torunum Adelaide, üstünde açık mavi bir elbiseyle yatak odamın kapısında dikiliyordu. Yirmi iki yaşına basmak üzereydi. Benim tüm dünyayı avucumda tuttuğum, kalbimin aşkla dolu olduğu yaştaydı. Gevşek bir topuz yaptığı saçlarıyla Fransa’daki bu sahile aitmiş gibi görünü­yordu. Tıpkı yıllar önce benim buraya ait olduğum gibi. Tıpkı şimdi buraya ait olduğum ve her zaman olacağım gibi.

Artık yaşlı bir kadındım, sekseni devirmiştim. Güzel­liğim gitmişti. Vücudumdaki kırışıklık ve çizgiler yavaş yavaş, yaşlanan eklem ve kemiklerin verdiği ağrıyla birleşiyordu. Sonra bir gün, aynaya baktım ve devasa çatlaklarımı gördüm. Yaşlılık galip gelmişti. Bir anda…”

*******************

Sarah Jio “Yeşil Deniz Kabuğu” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Sarah Jio’nun tavsiye ettiğimiz diğer kitapları: Elveda Haziran, Gündüz Sefası, Agapi Ölümsüz Aşk, Böğürtlen Kışı, Mart Menekşeleri

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir