Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Sayı Sistemi Nasıl Keşfedildi

“Sayı Sistemi Nasıl Keşfedildi” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Sayı Sistemi Nasıl Keşfedildi

Sayı Sistemi Nasıl Keşfedildi? Sayı sistemi Dünya tarihini en önemli buluşlarından bir tanesidir. Sayı sistemi olmasaydı şuan ki keşiflerin birçoğu yapılmayacaktı, aynı zamanda Dünyada bir kaos ortamı yaşanacaktı. Çünkü şu an bu kadar net olan birçok şeyi tam olarak ifade edemeyecektik. Peki sayı sistemi nasıl keşfedildi nasıl bulundu?

Sayı Sistemi Nasıl Keşfedildi?

Sayı sistemi Dünyadaki buluşlara baktığımız zaman Dünyanın en önemli buluşlarından birisi diyebiliriz. Sistemlerin birçoğu hatta neredeyse hepsi buluşu yapılmış sayılar ve sistemler üzerine kurulmuştur. Düşünsenize sayıların ve sayı sisteminin olmadığını Dünya nasıl bir yere dönüşürdü. Buluşlar nasıl bulunurdu, ifade ettiğimiz şeylerin birçoğu nasıl ifade edilirdi. Hatta basit olarak düşünürsek, Matematiğin oluşmasının en temeli sayı sisteminin buluşundan sonra atıldı. Sayı sistemi olmasa Matematik diye bir kavram bile olmayacaktı. Peki bu kadar önemli olan bu sayı sistemi nasıl ve kimler tarafından keşfedildi.

Geçmişe baktığımız zaman çok zeki toplumların yaşadığını görürüz. Bilinenlerin en başlarında ise Eski Mısır gelir. Yapılan Piramitler, mumya mezarları, sağlık açısından kullanılan yenilikler daha birçok şey Eski Mısır zamanında oldu. Geçmişte Mısırlıların kullandığı şeyler ve yapılan piramitlerin günümüzde bile gizemi çözülemedi. Günümüzde teknolojinin bu kadar ilerlemesine rağmen Eski Mısırların yaptığı şeylerin bir kısmı hala gizemini koruyor ve bizler hala bu tür şeylerin nasıl yapıldığı sorusunu cevaplayamıyoruz.

Bu kadar gelişmiş bir halk olan Eski Mısır sayı sistemini bulmuş ve ilk kullanan halktır. Tarih kitaplarında bilenen en eski sayı sistemi Eski Mısır zamanında kullanılmıştır. Milattan Önce (M.Ö.) 3300 yıllarında en eski say sayma sistemleri Eski Mısırlılara aittir. Eski Mısırlıların kullandığı bu sayı sayma sistemi çok daha eskiden yaşamış olan mağara insanlarının kullandığı sayı sistemini gelişmiş halidir. Eski Mısırlıların bulduğu bu sayı sistemi, kendilerini o zamanın yaşamış en zeki toplumlarından biri haline getirmiştir ve o sayı sistemi günümüzde kullanılan sayı sistemlerine ışık tutmuştur.

Sayı Sistemi Nasıl Keşfedildi ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!