Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Selçuk R. Şirin Bir Türkiye Hayali Kitap Özeti

Selçuk R. Şirin Bir Türkiye Hayali Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Selçuk R. Şirin Bir Türkiye Hayali Kitap Özeti

Bir Türkiye Hayali” 2017 yılında Doğan ve Egmont Yayıncılık’tan çıkan 242 sayfalık bir araştırma kitabı. “Bir Türkiye Hayali” kitabının yazarı ise Selçuk R. Şirin. Selçuk R. Şirin “Bir Türkiye Hayali” kitabında bilimsel dataları kullanarak eğitimden eğitimden kalkınmaya, girişimcilikten kodlamaya, çocuk yetiştirmeden obeziteye uzanan geniş bir alanda yeni bir kuşağın inşasının nasıl olması gerektiğini anlatıyor. Kitapta Selçuk Hoca’nın yeni Türkiye’sini, Türkiye hayalini görüyoruz.

Bir Türkiye Hayali kitabından küçük bir bölüm

Önce sınır illerine geldiklerini duyduk. “Geri giderler!” de­dik. Sonra kentlere doğru yürüyüşe başladılar. Ankara, İstan­bul, İzmir derken hayatımızın görünmez bir parçası oldular. Ya­lınayak gezmelerine de sokaklarda evsiz yaşamalarına da alıştık. Tatil yapmak için güneye indiğimizde tekrar görünür oldular bi­ze. Ayvalık’tan Antalya’ya, oradan Hatay’a uzanan sahil şeridi bo­yunca umutla ve çaresizlik içinde denize bakarken gördük onları. Sonra derme çatma botlara binip uzaklaştılar kıyılanınızdan. An­cak öldüklerinde haberimiz oldu. Aylan bebeğin cansız bedeni kı­yıya vurduğunda gördük. Yunan adalarına çıktıklarında unuttuk. Ta ki yeniden Viyana kapılarını zorlarken, Alman kent merkezle­rini çadırlarıyla doldururken gördük onları. Peki kim bu mülte­ciler? Nereye yürüyorlar? Niçin? Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNCHR) verileriyle bakalım.

Güneyden ve doğudan geliyorlar!

Aşağıdaki grafikte en fazla mülteci gönderen 10 ülke var. 2014 te Suriye en fazla mülteci gönderen ülke. Afganistan ve So­mali uzak arayla ikinci ve üçüncü ülke. Bu listede dikkati çekenler…

Selçuk R. Şirin’in kaleme aldığı “Bir Türkiye Hayali” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir