Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Sele Kapılan Öğrenci Servisi Son Anda Kurtarıldı!

Akdeniz’i incisi Mersin’de yoğun yağış nedeniyle bir servis aracı sele kapıldı. Ekiplerin müdahalesinin ardından kurtarılabildi.

Sele Kapılan Öğrenci Servisi Son Anda Kurtarıldı!

Ülkemiz özellikle kış aylarında bol yağışa maruz kalan bir iklime sahip. Sel gibi olaylarda ülkemizde sıkça görülen hadiselerden bir tanesi. Şehirlerimizde yaşanacak sel felaketlerinde özellikle öğrencilerimizin bu tür durumlarda ne yapması gerektiği ile ilgili eğitimlerin verilmesi elzem bir durum. Mersin’in Silifke ilçesi de sele maruz kalan şehirlerimizden bir tanesi. Yaşanan sel felaketi sonucu ise bir okul servis aracı sele kapıldı. Yapılan hızlı müdahaleyle birlikte sele kapılan araç kurtarıldı.

Bu tür felaketler ülkemizde yaşanabilir ve yaşanmaya devam edecektir. Özelikle de depremi her an yaşayabiliriz. Ülkemizin deprem kuşağında olduğunu hiçbir zaman unutmayarak yaşamalıyız. Geçen ay yaşanan Elazığ depremi bizlerin depremle yaşamayı hala öğrenmediğimizi gösteriyor. Deprem bir doğa olayı ve ne zaman olacağı ise kesinlikle bilinmiyor. Fakat yaşadığınız şehir fay hattındaysa depremi her an yaşayabileceğiniz kesin bir durum. Fay hattında değilseniz deprem riski çok az.

Öğrencilerin Durumunun İyi Olması Sevindirdi

Sele Kapılan öğrencilerle ilgili haberimizde ise güzel olan taraf hiçbir öğrencimizin başına herhangi kötü bir şeyin gelmemesi. Evet belki de okul aracı sele kapılmış olabilir ama can kaybı yaşanmadı. Demek oluyor ki Silifke ilçesinde daha sonraki günlerde veya aylarda aynı felaket yaşanabilir. Bu bölgede oturan ve yaşayan öğrencilerimizin bu tür felaketlere yönelik tedbirleri alması ve buna göre yaşaması gerekiyor. Sele kapılan öğrencilerimize ve ailelerine geçmiş olsun diliyoruz ve bir daha bu olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!