Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Selin Deniz Laçin Türk Lokumu Kitap Özeti
Türk Lokumu Kitap Özeti

Selin Deniz Laçin Türk Lokumu Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Selin Deniz Laçin Türk Lokumu Kitap Özeti

“Türk Lokumu” 2016 yılında Sayfa 6 Yayınevinden çıkan 264 sayfalık bir kitap. “Türk Lokumu” kitabının yazarı Türk edebiyatının genç kadın yazarlarından olan Selin Deniz Laçin. Selin Deniz Laçin “Türk Lokumu” kitabı modern ve ilginç bir Külkedisi romanı. Bu hayattaki kişilerin maddiyat, aşk, tutku ve hırsları için neler yapabileceğinin enteresan hikayesi. “Türk Lokumu” kitabı Selin Deniz Laçin’in mükemmel üslubuyla kaleme alınmış.

Selin Deniz Laçin yazmış olduğu “Türk Lokumu” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Türk Lokumu kitabından küçük bir bölüm

********************

…Halkın köle gibi görüldüğü bir ülkede köle ne demek bilmeyen bebe… Okulda öğrenmeyecekler sanki!”

Sanırım beni evden kovmalarını istiyordum. Bu kötü oyuna bir an önce son verip Selim’in yanındaki işime dönmek istiyordum. Hemen vazgeçmek istiyordum her şeyden. Değişmekten korkuyordum. Gelişmekten korkuyordum. Başa dönmekten… Of! Sığıntı olmak istemiyordum. Ve işin tuhaf yanı, ömrümü sığıntı olarak geçiriyordum.

“Bırak siyasi mesaj vermeyi,” dedi Erol. “Çocukların yanında hödüklük etme.”

“Bi sen eksiktin enişte,” dedim çatalımı bırakarak.

“Aydilge!” dedi Cevahir haddimi aşmışım gibi.

“Ne?” dedim. “Ne? Hayatımı sığıntı olarak geçirdim. Sizce bayılıyor muyum bu evde yaşamaya? Ben Cengiz’in yalısından 9 kaçmış kızım… Sizin köşkün müştemilatına mı kaldım?” ve yerimden fırladım.

“Aydilge… Öyle demek istemedik,” dedi Cevahirim, “Nasıl demek istediniz ya? Hayatımın ortasına atom bomba atıp istediğiniz gibi davranmaya zorluyorsunuz beni. Soruyor musunuz dans etmek istiyor muyum, yürümek istiyor muyum, oyuncu olmak istiyor muyum?”

“Her şey iyiliğin için, ” dedi Erol, sonunda insani bir tepki vererek, “Tamam, her şey benim iyiliğim için enişte… Peki, bundan çıkanın ne? Niye yatırım yapıyor gibi davranıyorsun?”

Erol sustu. Doğal olarak üzerimden bir şekilde para kazanmayı planlıyordu. Hiçbir büyük işadamı boşa yatırım yapmaz. İnsan hayatını para harcayarak zengin olmuyor.

“Sorun ne?” dedi Mert elini elimin üstüne koyarak.

Sorun şu, her şey çok hızlı ilerliyor. Ve ben korkuyorum. Hindiden 8 kilo verdim. Üstelik bugün yaptığınız şey…” dedim derin nefes alarak. “Bilmiyorum, buna hazır değildim.”

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir