Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm Kitap Özeti Berrak Yurdakul

Yoksa siz hala “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm Berrak Yurdakul Özeti”ni okumadınız mı?

Berrak Yurdakul Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm Kitap Özeti

Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 272 sayfalık bir kitap. “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Berrak Yurdakul tarafından kaleme alınmış. “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm Özeti”ne baktığımızda ise Bilge büyücü Mama Nono ve yaşadıklarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

gerginsin ve gerilim enerji gerektirir. Eğer gerilim yoksa enerji daha az harcanır.”

Mama Nono anlatmaya devam ediyordu, ama benim dikka­tim dağılmıştı. Kendimi duvardaki bir lekeye uzun uzun bakar­ken buldum. Acaba ne zamandan beri orada? Islak bezle güzelce şikem çıkar mı?

“Sıkılıyorsun, hayattan zevk almıyorsun, coşkusuz ve neşe­sizsin. Yeni ve değişik bir şeyler yaşamak istiyorsun, ama aynı zamanda her şeyin hep senin alıştığın ve bildiğin gibi kalması­nı istiyorsun. Bu koşullarda değişmene imkân yok, çünkü her şeyin bir bedeli vardır, ama sen ödeme yapmak istemiyorsun.”

Zaman ne çabuk geçiyor, hava da karardı. Çok uykum var. Az uyuyanlar erken yaşlanıyormuş. Gözlerimin çevresi çok mu kırıştı? Şu karşı duvara bir ayna asmak iyi olur.

“Birileri önden gidip sana yol göstersin, bütün soruları­nı yanıtlasın ve bilmediğin her şeyi sana öğretsin istiyorsun, ama anlatılanları katiyen dinleyemiyorsun. Başka düşüncelere odaklanmamayı becerebilsen bile tüm varlığınla, canlı ve dinç olarak dinlemeyi başaramıyorsun. Kulakların zaten bildiğin şeylerle dolu. Karşındakini değil, kendi sesini dinliyorsun. Bu yüzden asla yeni bir şey duyamıyorsun. Yalnızca işitmek iste­diğin, seni hoşnut eden, rahatlatan, kederini o anlık gideren şeyleri dinliyorsun.”

Ne kadar şanslıyım! Mama Nono gibi bir rehberim var.

“Arayış içindeki her insan bir rehber bulmayı hayal eder ama kendisini objektif ve samimi bir şekilde sorguladığı çok nadir­dir. Acaba sen rehberlik edilmeye değer misin? Yolu izlemeye hazır mısın? Yolda dinlenip dinlenmeyeceğini bilmiyorsun. En kötüsüne hazır olmalısın. Gücünü bir ölç bakalım, bütün yol­culuk için yeterli mi?”

Manastıra ulaşmak zor mu acaba? Yola rahat bir şeyler giy­sem iyi ederim.

Berrak Yurdakul’ un kaleme aldığı Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close