Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şermin Çarkacı Dedemin Bakkalı Kitap Özeti

Şermin Çarkacı Dedemin Bakkalı Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Şermin Çarkacı Dedemin Bakkalı Kitap Özeti

“Dedemin Bakkalı” 2016 yılında Taze Kitap Yayınevinden çıkan 200 sayfalık bir kitap. “Dedemin Bakkalı” kitabının yazarı anne ve babaların yakından tanıdığı ve takip ettiği Şermin Çarkacı. Şermin Çarkacı kişisel anılarından ilham alarak yazdığı “Dedemin Bakkalı” büyüklere küçüklerin penceresinden kendilerini görme şansı verirken, çocuklara ticaretin, girişimciliğin, büyüklerin dünyasının ve insan ilişkileri dair küçük ipuçları veriyor.

Şermin Çarkacı yazmış olduğu son kitap olan “Dedemin Bakkalı” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Şermin Çarkacı’nın  “Dedemin Bakkalı” kitabından küçük bir bölüm. 

1. MADDE

“Yetişkinlerin çocuklara yaptıkları haksızlıkları, hataları görebilirsin. Yine de yüzlerine vurma, inanmazlar. Çocuksun, görmezden gel Bırak kendilerini dünyanın en zeki insanları sansınlar…”

Bakkal Dedemi tanıtayım. Olur da bir gün bu yazdıklarımı eline geçirebilir diye doğruları çok yazamayacağım. Orta boylu, bıyıklı, azıcık göbekli, çok sevimli, çok aşırı sevimli, çok iyi kalpli, harika bir dede. 0 kadar anlayışlı bir dede ki onun gibi bir dedem olduğu için çok şanslıyım. İnşallah bu say­falar eline geçer ve okur. Onu ne kadar çok sevdi­ğimi anlar böylece.

Eğer okursa dikkat etsin, bak, ne kadar sinirli, ne kadar öf keli, ne kadar gıcık biri oldu­ğundan hiç bahsetmedim. Gözlerini patlata patlata bana nasıl baktığından, olur olmaz her şeyde hemen “evladım sen niye böylesin, sen kime çektin” diye bağırmasından, ben konuşurken sürekli kaşını gözünü oynatıp beni susturmaya çalışmasından hiç söz etmedim. Tüm bu özelliklerinin yanında çok acayip gür kaş­ları ve bıyıkları var. Arada cebinden bir tarak çı­kartıp bıyıklarını ve kaşlarını tarıyor, o zaman ona çok gülüyorum ama belli etmiyorum,

Bir de bence sihirli güçleri var. Gazete okurken gazeteyi indirmediği halde benim ne yaptığımı, bakkala kimin girdiğini, kimin çıktığını bilebiliyor.

Süper dede midir nedir?

Bir de Kahveci Dedem var. Ondan da ara ara bahsedeceğim. O da köy kahvesini işletiyor. Kah­vehane ile bakkalın arası koşarak 90, yürüyerek 120 adım. Bütün günüm ikisinin arasında geçiyor.

Kahveci Dedem, acayip bir dede. Dünya yansa umurunda olmaz. Bütün gün kendi kahvehane­sinde çayını içer, tespih çeker, gelene geçene laf atar ve güler. Ama ben böyle olduğu için onu çok seviyorum. Ne zaman Bakkal Dedeme sinirlensem. Kahveci Dedemin yanma gidiyorum. Tam şikâyet…

6
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. ıyyyyyyyyy berbatb yazmışlarrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir