Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şermin Çarkacı Ev Yapımı Sihirli Değnek Kitap Özeti

Şermin Çarkacı Ev Yapımı Sihirli Değnek Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Şermin Çarkacı Ev Yapımı Sihirli Değnek Kitap Özeti

“Ev Yapımı Sihirli Değnek” Elma Yayınevinden 2016 yılında 116 sayfa olarak çıkan bir kitap. “Ev Yapımı Sihirli Değnek” kitabının yazarı Şermin Çarkacı. Şermin Çarkacı “Ev Yapımı Sihirli Değnek” kitabında bize mutluluğun tarifini veriyor. Bu hayatta nasıl mutlu olabileceğimizi, kendimize inanır ve kendimizi motive edersek bu hayattan nasıl keyif alacağımızı anlatıyor.Zengin görsellerin bulunduğu kitap Şermin Çarkacı’nın mükemmel üslubuyla birleşince çok güzel bir kitap ortaya çıkmış oluyor.

Şermin Çarkacı’nın “Ev Yapımı Sihirli Değnek” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

“Ev Yapımı Sihirli Değnek” kitabından küçük bir bölüm

********************

Mutluluk denen şeyin bir ömür olduğunu, seni kavrayıp alıp götürdü­ğünü, sonsuza kadar sürdüğünü, çok büyük, çoook büyük olduğunu sanıyor insanlar. Bu yüzden bekliyorlar, çok bekliyorlar, bazen bir ömür bekliyorlar. Oysa mutluluk denen şey an meselesi. Kısacık anlar, küçük zamanlarda saklı. Bazen yere düşen bir yaprakta, bazen bir dokunuşta, bazen bir bakışta, bir bardak demli çayda, parlayan bir yıldızda, yanan bir mumda, soba üstündeki kestanede, mandalina kokusunda saklı. En önemli şey, bunu fark edebilmek… Bazılarımız fark ediyor ama sonra ne yapacağım bilmiyor. Gördüğü güzellik karşısında sırf ne yapacağı­nı bilmediği için çekip giden insanlarla dolu dünya. Yere düşmüş dal parçalan ile bir yumakla oynar gibi oynayan bir sokak kedisini fark edip bir kenarda ona gözükmeden, ürkütmeden izlemek, bir küçük mutlu­luktur mesela… Sokakta oynayan iki çocuğun birbirine sarılıp gezdiğini görmek ve onlara uzaktan gülümsemek bir küçük mutluluktur* Eski defterlerine yazdığın küçük notları, eski bir kitabının içinden çıkan taaa lise yıllarından kalma “imza denemeleri” kağıdını bulmak bir küçük mutluluktur mesela.

Bulduğun anda, gördüğün, fark ettiğin veya hissettiğin anda yakalayıp cebine koyacaksın, orda birikecek, elini cebine sokup şıngır şıngır oyna­yacaksın küçük mutluluklarla. Sonra ihtiyacın olduğunda, kendini kötü hissettiğinde cebinden çıkartıp kalbine atacaksın bir tane. Hani böyle bir küçük karanfili damağında gezdirir gibi, bir çiçeği koklar gibi… İpek mendillere sarılmış bir avuç badem şekerinin tadına tek tek bakar gibi…

********************

Şermin Çarkacı’nın tavsiye ettiğimiz  diğer kitapları: Oyun Takvimi 2016 – Her Güne Bir Oyun, Oyuncu Anne, Başlarım Şimdi Anneliğe, Çok Hayal Kuran Çocuk.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir