Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Hande Birsay Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti Kitap Özeti

Caner Yaman Güzel Kaybettik Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şermin Yaşar Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti

Şermin Yaşar Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Şermin Yaşar Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti

“Tarihi Hoşça Kal Lokantası” 2017 yılında Doğan Kitap Yayınevinden çıkan 176 sayfalık bir kitap. “Tarihi Hoşça Kal Lokantası” kitabı Türk Edebiyatı’nın genç kalemlerinden olan Şermin Yaşar tarafından kaleme alınmış. “Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti”ne baktığımızda ise Yeşilçam filmlerindekileri andıran, kalbimize dokunan karakterler ve insanların öykülerinin anlatıldığını görüyoruz.

Tarihi Hoşça Kal Lokantası kitabından küçük bir bölüm

…Yarım saatte de eve geliriz, saat yarımda evdeyiz dedim. Ran­devum 12:00’deymiş, karıştırmışım. Kaldı yemek ocakta. Bir şey olmaz da gene de ne bileyim işte, insan bir panik oluyor. Yanarsa yemek yanar, güveç tutuşacak değil ya. Ama yakı­nma elbezi falan koyduysam, koymadım ama gene de koy- duysam, tutuşursa… Elbezi baharatlığı tutuşturur, baha­rattık ketılı tutuşturur, ay o da prizde takılı, priz tutuşur­sa elektrik kontağından cayır cayır yanar ev. Gerçi elbezini yıkayıp kaloriferin üstüne asmıştım, öyle hatırlıyorum. Hep böyleyim ben, aklım evde kalıyor. Ütüyü fişte unuttuğumu sanıyorum, yemeği ocakta, çeşmeleri, pencereleri açık bırak­tığımı zannediyorum. Sonra da gittiğim yerde huzursuz olu­yorum. Bir gün, bir öğretmen arkadaş var bizim, Filiz, ona anlattım, o da öyleymiş. Dedi ütüyü fişten çekince şık şık iki göbek atıyorum fişin önünde. Sonra evden çıkınca, ütüyü fiş­ten çektim mi çekmedim mi düşünürken o halim aklıma ge­liyor, hatırlayıp rahat ediyorum dedi. Denedim, ben de dene­dim. Yemeğin altını kapatıp iki göbek attım, pencereyi kapa­tıp iki göbek attım, daire kapısını dışarıdan kilitleyince iki göbek… Kız, gören olsa, kadın delirmiş, kapı önlerinde gö­bek atıyor diyecek… Rezalete bak. Metin görse benim kapı önünde göbek attığımı, nasıl kızar… Ama olsun, gene de de­nedim, huzursuz olmaktan iyidir, ilk başta bir iki işe yara­dı. Ama bu sefer de göbek atıp atmadığımı hatırlayamaz ol­dum. Ben bu ütüyü fişten çekmiş miydim çekmemiş miydim, önünde göbek atmış mıydım atmamış mıydım? Derdim bir­di iki oldu.

“Betül, kapıyı kilitledik di mi annem? Sen hatırlarsın.”

Bak bak, BetüPe bak! Konuşma bakalım Betül Hanım. Betül’e göre ben hastayım. O yüzden geldik psikoloğa bu­gün. Hep o izlediğim televizyon programlan yapıyormuş be­ni böyle. Ne yapayım ben şimdi, Betül okula gidiyor, Metin

Şermin Yaşar’ın kaleme aldığı Tarihi Hoşça Kal Lokantası tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir