Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Servet Saygınoğlu Bizim Sevmemiz Lazım Kitap Özeti

Servet Saygınoğlu Bizim Sevmemiz Lazım Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Servet Saygınoğlu Bizim Sevmemiz Lazım Kitap Özeti  

“Bizim Sevmemiz Lazım” 2016 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 208 sayfalık bir kitap. “Bizim Sevmemiz Lazım” kitabının yazarı Servet Saygınoğlu. Servet Saygınoğlu “Bizim Sevmemiz Lazım” kitabında sevmek için insanların birbirine zaman ayırması gerektiğini anlatıyor.

Servet Saygınoğlu’nun yazdığı “Bizim Sevmemiz Lazım” kitabından küçük bir bölüm

…görmesi gereken şeylere dikkatli bakması gerektiğini söylüyo­rum. Olayın en başından yorumlayacak olursam şunu derim: Çocuk dünyaya getirmek için evlenilmez. Adam ya da kadın zengindir diye evlenilmez. Adam memursa, kadın da memur olduğu için eve çift maaş gelecek diye evlenilmez. Buna hayat birleştirmek denmiyor. Düpedüz tüccarlık deniyor. Her şeyine önceden karar verilmiş bir yaşamın kendini dört duvar arasında sıkıştırmaktan başka ne gibi bir anlamı olabilir?

Bunlar tamamen hayatta hiçbir şeyin farkında olmayan insanların işi… “Böyle gelmiş, böyle gider.” ya da “Biz ba­badan böyle gördük.” deyip babanın yap dediğini yapmayan, yapma dediğini özellikle yapan türler. Hayatları tamamen zor­laştırmak ve içinden çıkılmaz hâle getirmek için gecesini gün­düzünü yoktan yere harcayan ve şu dünyaya hatırı sayılır bir iz bırakmadan geçip gidenler… Üstelik kötü izler bırakarak. En çok da mutsuz çocuklar ve işini sevmeyen meslek sahipleri bırakırlar. Hastaneye gidersin doktoru yüzüne bakmaz, mah­kemeye gidersin hâkim kafasına göre oynar, manava gidersin “Domatesleri mıncıklama.” der, Bakkala gidersin “Almaya­caksan uğraştırma.” diye çıkışır, ekmek alırsın içinden bir yu­mak ip çıkar, bir mekânda yemek yersin içinden kıl çıkar… Sizce bu tür meslek sahipleri karşısındaki İnsanlara böyle mi davranmalı? İşte bunların hepsi işini sevmeyen ve hatta çoğu mecbur olduğu için bu işleri yapan insanların bize (hak etme­diğimiz hâlde) çektirdikleridir. İşte anne-baba topluma nasıl evlatlar sunuyormuş görüyorsunuz. Onlar çoktan göçüp gitmiş olurlar dünyadan, ama çocuklarının ceremesini geriye kalan topluma çektirirler. Neymiş? Maaşı olsunmuş…

Servet Saygınoğlu’nun kalema aldığı “Bizim Sevmemiz Lazım” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir