Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Serzeniş: Leyl Kitap Özeti Sümeyye Koç

Edebiyat severler Sümeyye Koç‘un yazmış olduğu Serzeniş: Leyl kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Sümeyye Koç Serzeniş: Leyl Kitap Özeti

Serzeniş: Leyl” 2019 yılında Epsilon Yayınevinden çıkan 440 sayfalık bir kitap. “Serzeniş: Leyl” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Sümeyye Koç tarafından kaleme alınmış. “Serzeniş: Leyl Özeti”ne baktığımızda ise iki karanlık gecenin iki büyük suça gebe kaldığı ve iki yabancı ruhun birbirine körkütük düğümlendiği acı bir hikâyenin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

babam hafta sonu bile olsa bu saatte evde olmazdı. Annem asık bir suratla ve sorgulayıcı gözlerle bana bakıyordu. Dün akşam eve dönmeyişim evde nasıl bir kaos yaratmıştı, merak ediyordum. Annem kapıyı kapatırken holün girişinde durdum ve çamurlu ayakkabılarımı bir kenara bırakarak içeriye doğru yürüdüm.

“Nereye?” diye sordu annem soğuk bir ses tonuyla. “Gece boyu gözümü bile kırpmadım senin yüzünden. Neredeydin? Ne­den eve gelmedin?”

Annemin sabırsız sorularını duymazdan gelerek koridordan sağa döndüm ve en uçta kalan odamın kapısını aralayarak içeri­ye girdim. Tek kişilik bir yataktan, klâsik bir gardıroptan, sıra­dan bir çalışma masasından ve küçük bir kitaplıktan ibaret olan odam, Bora’nın bana vadettiği hayattan daha huzur vericiydi.

Yatağımın kenarına oturduktan sonra yönümü pencereye döndüm. Annem arkamdan gelip kapıyı sessizce örttüğünde, “Sana soruyorum,” diye söylendi. “Dün gece neredeydin?”

Bir müddet sessiz kaldım ve ruhen ne denli yorgun olduğumu fark ederek derin bir nefes aldım. Annem tepemde dikiliyordu. “Sevgili damat adayının yanındaydım anne dedim yorgun bir sesle. “Bora sana haberlerdi sanıyorum, neyin merakı bu?” “Evet, mesaj atıp haber verdi.” Annem iki adımda diğer ta­rafa geçerek yatağına kısmına oturdu ve ayakkabısının topuklarını rahatsız edici bir şekilde zemine sürttü.

“Ama bu yaptığın doğru değildi,” dediğinde sesi kızgınlığı­nı ele veriyordu. “Dün senin yüzünden babana yalan söylemek zorunda kaldım.. Hande, Hilal’de kalacakmış dedi mi Baban buna bile ne kadar söylendi biliyor musun? Neyse ki abin eve geç geldi de senin nerede olduğunu sormadı bile.”

Tüm bu bahsettiği detayların önemsiz olduğunu vurgulamak istercesine kafasını iki yana salladı. “Aman neyse ne. Hiç böyle yapmazdın sen, neden gelmedin eve? Yoksa kavga mı ettiniz?” Sorduğu son sorunun ardından, kahverengi gözleri korkuyla büyümüştü. Babamın beş parasız ve işsiz kalma ihtimalinden sonra, benim Bora’yla yollarımı ayıracak olmam annemin en büyük korkusu olmuştu. Koyu bir göz makyajının çevrelediği

Sümeyye Koç’ un kaleme aldığı Serzeniş: Leyl tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close