Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Sevap ve günah” kavramlarını duyduğunuzda zihninizde nelerin canlandığını belirtiniz.

Sevap ve günah” kavramlarını duyduğunuzda zihninizde nelerin canlandığını belirtiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sevap ve günah” kavramlarını duyduğunuzda zihninizde nelerin canlandığını belirtiniz.

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Soru:Sevap ve günah” kavramlarını duyduğunuzda zihninizde nelerin canlandığını belirtiniz.

  • Cevap: Sevap, iyi bir davranışın karşılığı olarak Allah (c.c.) tarafından verileceğine inanılan ödüldür. Allah’ın (c.c.) istediğine uygun davranışlar sergilediğimizde sevap kazanırız. Başarılı olmak için çalışmak, otobüslerde yaşlı insanlara

    yer vermek, çevreyi korumak, dürüst davranmak, güzel söz söylemek dinimizce sevap sayılan davranışlara örnek verilebilir

    Günah, İslam dininin yasakladığı iş ve davranışları yapmaktır. Bunları yaptığımızda günah işlemiş oluruz. Anne babaya kötü davranmak, yalan söylemek, bir insanın yüzüne söylenemeyecek şeyleri arkasından söylemek, komşuları rahatsız etmek, başkasına ait olan bir şeyi izinsiz almak ve insanları aldatmak günah olan davranışlardır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir