Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Sian Cadısı Kitap Özeti Semiha Kaya

Edebiyat severler Semiha Kaya‘nın yazmış olduğu Sian Cadısı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Semiha Kaya Sian Cadısı Kitap Özeti

Sian Cadısı” 2019 yılında Epsilon Yayınevinden çıkan 331 sayfalık bir kitap. “Sian Cadısı” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Semiha Kaya tarafından kaleme alınmış. “Sian Cadısı Özeti”ne baktığımızda ise Freya, kendisine sonsuzluğu bahşeden ayinler yüzünden ailesini kaybettiğinde daha ufacık bir çocuğun hayatının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Mcgan’ın sert ve endişeli sesi, Arianna’nın adını haykırmıştı. Dante hızla ayağa fırlamış ve beni peşinden sürükleyerek Arianna’nın yanında diz çöktürtmüştü.

Megan ve Lila avuç içlerinde biriken enerjiyle karşımızda dikilirken kendimi sırıtmaktan alıkoyamıyordum.

Dante ensemden saç köklerimi kavrayarak başımı geriye çektiğinde, “Ne yaptın sen?” diye sordu. Gülümseyerek, “Sana söylemiştim Dante, Büyücüler onun sınırdan çıkmaya çalıştığını fark etti. Arianna’yı geride bırakmalıydık,” karşılığını verdim.

Lila ile göz göze geldiğimizde, keyifle sırıttığını görmemek imkânsızdı. Megan ise endişeyle bir bana bir de yerde yatan kı­zına bakıyordu. Onu rahatlatmak için, “O iyi, sınırdan geçmek üzereydik ve bayıldı,” dediğimde, derin bir nefes vererek bana baktı ve “Seni sormuyorum?” dedi sorarcasına.

“Merak etme Megan, ben her zaman iyiyimdir. Başıma bun­dan daha kötüleri de gelmişti,” derken Dante’nin nefesini ku­lağımda hissettim.

“O kadar emin olma Cadı,” dedi ve hemen ardından tenime sürdüğü soğuk şeyle dişlerimi sıktım. Soğuk metal parçasıyla boynuma ince uzun bir çizgi çektiğinde tenimin üstünden akan kanımı hissetmiştim.

Kalbim dehşet hissiyle hızlanırken boynumu biraz daha ge­riye atıp “Yapma!” diye soludum. “Kemiklerimi kırabilirsin ama kanımı akıtamazsın,” diye homurdandığımda, kaburgam­da hissettiğim acıyla öne doğru bükülmüştüm.

Bir damla kan boynumdan kayarak, toprağa düştüğünde gücümün doğayla birleşmesini parmak uçlarıma kadar hissetmiştim. Yüzyıllardır hissetmediğim güç, damarlarımda kim olduğumu saklamak konusunda gittikçe zayıflıyor­dum. Gözlerim kararırken, Avcıların yaklaşmakta olduğunu hissetmeye başlamıştım.

Arianna…” diye soluduğumda, kendi sesimi tanımakta ulanıyordum.

 Semiha Kaya’ nın kaleme aldığı Sian Cadısı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close