Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Caner Yaman Unutamadım Kitap Özeti

Selin Deniz Laçin Türk Lokumu Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Sibel Baykam Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme Kitap Özeti
Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme Kitap Özeti

Sibel Baykam Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Sibel Baykam Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme Kitap Özeti

“Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme” 2016 yılında Piramid Yayınevinden çıkan 200 sayfalık bir kitap. “Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme” yazarı Bedri Baykam’ın eşi olan Sibel Baykam. Sibel Baykam “Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme” kitabı yazmış olduğu ilk roman. “Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme” kitabında  başta ihtiras olmak üzere, eksikleriyle yüzleşebilen kişilerin öykülerini kendine özgü sıradışı bir kurguyla yansıtmasına tanıklık edeceksiniz. Türk edebiyatının feminist yazarlarından olan Sibel Baykam “Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme” kitabını kendine özgü bir üslupla kaleme almış.

Sibel Baykam yazmış olduğu “Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Kendi Yaşamın Gibi Buyur Çekinme kitabından küçük bir bölüm

********************

Yazarken, nereye gittiğini bilmemenin, bunu umursamamanın lüksünü yaşıyorum. Yazıyorum, okurken ne yazdığımı anlıyorum. Zaten hiç yazmak gibi bir kararım olmadı.

Bilinçli, doğru ve -artık ekleyebilirim- sıkıcı bir yaşam çizgisini, mükemmel detayları üst üste ekleyerek izliyordum. Ama ruhumu saran şeytan, izin vermiyordu bu yükselişin ve değerlenmenin ta­dını çıkarmama. Daima, sanki başka bir dünya vardı da, benden saklıyorlar gibi geliyordu. Eğitim, iş ve özel hayat çok şaşaalı ge­çerken, ruhum soluyordu bir yandan. Ne olduğunu bilsem yapar­dım, alırdım, getirtirdim. Bir bilseydim…

Bir gün “Tamam” dedim, “…buraya kadar. Artık gerçeği arama i süreci bitti, kendi doğrumu yaratma zamanı geldi”. Dizdim tüm başarı belgelerimi, diplomalarımı, iş dosyalarımı üst üste, bah­çemde yaktım. Biraz düşünmek, biraz da taşınmak için kendimi şehir dışına attım. Atış o atış, bir daha tutamadım ucunu yaşamın. Peşine de düşmedim.

Nasıl giriş ama!.. Oldu mu? Sevdiniz mi? Duymak istediğinizi ver­dim size! “Eski ulu yaşamını bir çırpıda elinin tersiyle itenler ve bambaşka bir riskli yaşama atılmayı göze alanlar” başlıklı bir yazı da ister misiniz? Meraklanmayın, kadın dergileri istemediğiniz kadar yazıyorlar bizim hakkımızda. Ah, hele aramızda bir de çok yakışıklı olanlarımız var, onlar kapak dahi olabiliyor. Zor değil eski kabuğunuzu sıyırıp atmak. Öyle büyük risklerin alındığı yok, inanın bana. Hele otuzlarınızın ortasına kadar banka hesabınız…

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir