Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Şifa Veren Masallar Kitap Özeti Nazlı Çevik Azazi

Edebiyat severler Nazlı Çevik Azazi‘nın yazmış olduğu Şifa Veren Masallar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Nazlı Çevik Azazi Şifa Veren Masallar Kitap Özeti

Şifa Veren Masallar” 2019 yılında Doğan Novus Yayınlarından çıkan 172 sayfalık bir kitap. “Şifa Veren Masallar” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Nazlı Çevik Azazi tarafından kaleme alınmış. “Şifa Veren Masallar Özeti”ne baktığımızda ise Akıl Kapısı, masalın kalbinde keşfettiklerimizi tefekkür yoluyla kendi kalbimize mühürlemeye davetin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…düşünme becerilerimiz yavaş yavaş sahneyi terk eder ve onların yerine batırdığımız, farkında olmadığımız, bilinçdışımızda gizlenmiş duygularımız, düşüncelerimiz, imgelerimiz ve hayal­lerimiz sahneye çıkmaya başlar.

Biz bu alıştırmada sıfır noktasından başlamıyoruz. Başlan­gıç için çağrışımlarımızı tetikleyecek bir kelime seçiyoruz. O kelime yolun ilk adımı oluyor ve yolun nereye gideceğini önce­den bilmediğimiz için yazdıkça, yani adım attıkça yol görün­meye başlıyor. Yalnızca bizim yürüyebileceğimiz, bize ait, biricik bir yol bu. Yürümeye değer, zira bizi kendi hâzineleri­mize götürüyor. O zaman alıştırmaya geri dönelim.

Sayfanın başına not ettiğiniz kelimeden yola çıkarak yazma­ya başlayın. Yazarken kendinize sınır ve sansür koymamanız burada çok önemlidir. Beğendiğiniz, beğenmediğiniz, sevdiğiniz sevmediğiniz ne varsa yazın. Kaleminizden çıkanlar belki o an sizi rahatsız edebilir. Olsun. İzin verin. Bu şekilde en az iki sayfa yazın. Hatta yazabiliyorsanız daha fazla yazın. Kendinize izin verirseniz kaleminiz nerede duracağını çok iyi bilir. Kalemi­nizin ritmini takip edin. Siz yazmayın, bırakın süreci kaleminiz yönetsin. Yazın ve defterinizi kapatın. Yazdıklarınızı hemen okumayın. Ertesi gün okumak isterseniz açıp okuyabilirsiniz.

Bu metotla yüksek lisansımı yaparken yaratıcı yazma der­sinde, hocamızın yönlendirmesiyle tanışmıştım. O zamanlar yapmakta biraz zorlanmıştım. Bundan beş altı yıl önce Julia Cameron’un Sanatçının Yolu kitabı elime geçti ve o günden beri otomatik yazma gündelik hayatımın vazgeçilmez bir par­çası haline geldi. Cameron yaratıcılığımızın hareketi’ geçmesi

Nazlı Çevik Azazi’ nın kaleme aldığı Şifa Veren Masallar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!