Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? Kitap Özeti Aytunç Altındal

180 Günde Hayallere Yolculuk Kitap Özeti Ebru Uygun

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şifacı Kitap Özeti Alev Cedimağar

Şifacı Kitap Özeti Alev Cedimağar

Şifacı Kitap Özeti Alev CedimağarEdebiyat severler Alev Cedimağar‘ ın yazmış olduğu Şifacı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Alev Cedimağar Şifacı Kitap Özeti

Şifacı” 2019 yılında Doğan Novus Yayınlarından çıkan 344 sayfalık bir kitap. “Şifacı” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Alev Cedimağar tarafından kaleme alınmış. “Şifacı Özeti”ne baktığımızda ise şifa ile ilgili yeteneklerin nasıl kullanılacağını, daha doğrusu ruhsal farkındalık kazanarak bu yeteneklerinizi nasıl keşfedeceğimizin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Biliyorsun yoğurdu da ben çok severim. Herhalde benim için istedin” dedim anneme gülerek.

Anlattıklarını hatırlamanın verdiği şaşkınlıkla devam etti:

“Bunu hiç kimseye anlatmadım. Sonra kendi kendime rü­ya gördüğümü söyleyerek hiç düşünmedim bile. Aslında se­ninle böyle konular konuşmaya başlayana kadar da unut­muştum. Gerçekten kendimi yatakta gördüm, seni de gör­düm” dedi.

O güzel ela gözleriyle bana derin derin bakarak devam et­ti: “Kim derdi ki yıllar sonra kızın büyüyecek, kızma anlata­caksın ve kızın da sana daha bilmediğin bir sürü şey anlatıp öğretecek!”

Annem bu deneyimini bana ilk anlattığında ruhsal dün­ya ile ilgili bilgilerim kısıtlıydı, ölüm ötesi deneyimlerle ilgi­li bilgim ise hiç yoktu. Tabii merak ettiğim her şey gibi ölüm ötesi deneyimi de bir gün yaşadım ve tüm taşlar yerine otur­du. İşte o zaman anneme de ilk kez çok detaylı bilgi verebil­me şansına sahip oldum.

Onunla birbirimize çok şey öğreterek, çok büyük düğüm­ler çözdük ve birbirimizin ruhunu birlikte büyüttük.

Geriye dönüp baktığımda çok daha iyi anlıyorum ki an­nem farkındalıkta çok ilerideydi ve onun anlamadığım, ba­zen eleştirdiğim pek çok sözü aslında büyük bilgelikler sak­lıyordu.

Örneğin kendimi bildim bileli annem, “Kötü konuşan in­san sevmiyorum, kötülük saçıyorlar. Herkes iyi güzel konuş­sun istiyorum. İyi konuşan insan kendine de çevresine de iyi­lik saçar” derdi. Biri hasta olduğunda hep moral verir, en ufak bir olumsuz yorum yapmaz ve kendisine de yapılması­nı sevmezdi. “İyi söylersen iyi olur. Sen sen ol Alevciğim sana sürekli kötü (olumsuz) konuşan insanlardan uzak dur. Ken­dine zaten zarar veriyor ama sen ona inanıp moralini bozar­san o zaman sana da zarar vermeye başlar. Zaten kalbi iyi

Alev Cedimağar’ ın kaleme aldığı Şifacı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!