Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Gazete ya da dergilerden alkollü içkilerin yol açtığı zararları konu edinen haber bulup sınıfa getiriniz ve bunu sınıfta okuyunuz

“İçki tüm kötülüklerin anasıdır.” hadisini açıklayan bir kompozisyon yazınız

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Sigaranın insan sağlığına zararları konusunda bir araştırma yapınız
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Sigaranın insan sağlığına zararları konusunda bir araştırma yapınız

Sponsorlu Bağlantılar


Sigaranın insan sağlığına zararları konusunda bir araştırma yapınız.

Doğru cevap:

Sigaranın içinde bulunan yaklaşık 5000 tane zararlı madde ile harmanlanması onu çok tehlikeli bir bagımlılık yapmaktadır. Sigara vücudumuzdaki tüm organları etkilemektedir. Bronşit astım ülser ve birçok kanser hastalıklarına sebebiyet vermektedir. Ayrıca kalp hastalıklarının oranını artırmaktadır.  Sigara hem cebimize hem de bedenimize ciddi zararlar vermektedir.

Ekstra bilgi:

Alkole genellikle çevrenin etkisiyle başlanır. Alkol, kimi zaman yalnızlıktan kurtulmanın veya sorunlar­dan kaçmanın bir aracıymış gibi görülebilir. Ancak alkol, insanın gerçekte hiçbir sorununu çözmez çünkü alkolün kendisi bir sorundur ve insan sağlığına büyük zarar vermektedir.

İslam dini, insan ve toplum sağlığına zararlı olan uyuşturucu maddeleri yasaklamıştır. Dinimize göre her türlü uyuşturucu madde haramdır. Peygamberimiz (s.a.v.), “Sarhoşluk veren her şey haramdır.”3 buyurmuştur. Uyuşturucu maddeleri kullananlar zamanla bağımlı hâle gelerek sürekli bunları kullanma ihtiyacı duyarlar. Bu maddeler insan sağlığına zarar verir. Bu nedenle her türlü uyuşturucudan uzak dur­malıyız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir