Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Sınavlar Ertelenecek mi?

Lise sınavları ve LGS ile bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından önemli açıklamalar geldi. Sınav ertelenecek mi, 2.dönem sınavları yüz yüze mi yapılacak? İşte haberimizin detayları..

Sınavlar Ertelenecek mi?

Artan vaka sayıları ve tekrar uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte, herkes sınavların nasıl yapılacağını ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ilgili herhangi bir tarih değişikliği olup olmayacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a bugün bu konularla ilgili sorular yöneltildi ve Bakan Selçuk bu önemli sorulara cevap verdi.

Bakan Selçuk’a ilk olarak Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’nın tarihi ile ilgili bir soru soruldu. LGS tarihi konusunda şimdilik herhangi bir değişiklik yok fakat Bilim Kurulu’nun alacağı kararlar ve vereceği tavsiyeler doğrultusunda sınav tarihi konusunda değişiklikler olacağı söylendi.

3 Mayıs’ta Yapılacak Sınavlar İçin Henüz Bir Karar Yok

Uzaktan eğitime geçilmesine rağmen, 8. ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime devam ediyor. Özellikle bu sınıflar için okuldaki sınavların nasıl yapılacağı büyük önem taşıyor. Fakat Bakan Selçuk yapılacak olan kabine toplantısından sonra alınacak kararlar ve kendilerine gelecek olan tavsiyeler doğrultusunda kararlar alacaklarını belirtti.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
1
1
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!