Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Sınıf Dayanışması İle İlgili Kompozisyon
Ödev Soruları

Sınıf Dayanışması İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Sınıf Dayanışması İle İlgili Kompozisyon

İnsanoğlu bu hayatta sevdikleriyle dayanışma içinde olmalıdır. Biz öğrenciler de sınıfımızda diğer öğrencilerle dayanışma içinde olmalıyız. Bu dayanışmanın kastım herhangi bir arkadaşımızın zor bir anında onun yanında olmalı onu o zor durumdan kurtarabilmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Dayanışma sadece sınıfta olmaz hayatın her alanında olur. Bu hayatta sadece kendimiz düşünerek bencil bir hayat sürdüremeyiz. Bu yüzden insanlara karşı yardımcı olmak bizim asli görevlerimizden birisidir. Ve sınıfımızda da bu durum aynı şekilde olmalıdır.

Faydalı Bilgi: Acaba hayatında hiç “şiir” okumayan biri var mıdır? Bizce yoktur. Çünkü “şiir” insana yaşamış olduğu en güzel duyguları ifade edebilme ve de duyguları için en kullanışlı olan sözlük olma özelliğini gösterir. “Şiir” sayesinde aşkımızı anlatır “şiir” sayesinde insanlara düşüncelerimizi iletir, “şiir” sayesinde güler, “şiir” sayesinde ağlar, “şiir” sayesinde yaşarız bütün bu duyguları. “Şiir” olmadan bir hayat düşünülemez bile. “Şiir”in hayatımızdan çıktığını düşünün bir kere. Hayattan ağaçları denizi, ormanı sevgiyi her şeyi almış olursunuz. Geride kalan kuraklık ve çöl olur. Duygusuzluk nehrinde boğulur insan. Sizler için birçok “şiir”i derledik, araştırdık tahlil ettik. Başka hiçbir sitede bulamayacağınız “şiir” dokümanları için sayfamızı ziyaret etmeniz yetecektir. “Şiir”i günler dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir