Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Sisu’nun Peşinde Kitap Özeti Katja Pantzar

Yoksa siz hala “Sisu’nun Peşinde Katja Pantzar Özeti”ni okumadınız mı?

Katja Pantzar Sisu’nun Peşinde Kitap Özeti

Sisu’nun Peşinde” 2019 yılında Mona Yayınlarından çıkan 275 sayfalık bir kitap. “Sisu’nun Peşinde” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Katja Pantzar tarafından kaleme alınmış. “Sisu’nun Peşinde Özeti”ne baktığımızda ise “Sisu, sıkıntılı bir durum karşısında hareket etme yeteneği ve var olduğunu sandığımız sınırlarımızın ötesine geçmektir, ve bu kitapta Sisumuzu nasıl bulacağımız anlatılıyor.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

eşit yaratılmıştır, ama hiçbir yerde bir saunada olduğun­dan daha eşit değildirler…”

Bu İskandinav diyarıda tanıştığım hemen hemen herkes, tüm yıl boyunca doğada vakit geçirmeye prog­ramlanmış gibi. Yaz, kış -özellikle de kışın- dinleniyor ve sayfiye evlerinde yenilenerek yeniden enerjiyle dolu­yorlar.

Finlilerin çoğu, hangi mantarların ve böğürtlenlerin yenilebilir olduğunu ve nasıl toplandıklarını iyi bilir. Ol­dukça kullanışlı bir beceri, özellikle de ekonomik kriz dönemlerinde… Eğer bir apartmanda yaşıyorsanız ve bir bahçeniz yoksa, ülkede faydalanabileceğiniz binlerce kamu tarlası (siirtolapuutarhat) var. İsteyen herkes bu tarlalardan birini kiralayabilir, satın alabilir ve kendi ye­rel ürünlerini yetiştirebilir.

Yerel ürün konsepti, uluslararası bir trend haline gel­meden çok önce İskandinav yaşam tarzına yerleşmiş…

İskandinav Sağlık ve Mutluluğu

“Sağlık”, “mutluluk” ve “yaşam tarzı” sözcükleri her ge­çen gün biraz daha moda olurken, uluslararası basın da farklı ülkelerin yaşam kaliteleri arasındaki farkları ince­lemeye daha fazla gazete sütunu ayırmaya başladı.

2017 yılında, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkın­ma Çözümleri Ağı verilerine göre Finlandiya, İskandi­nav komşuları Norveç, Danimarka ve İzlanda ile birlikte dünyanın en mutlu beş ülkesinden biri.

Ve 2016 yılında Finlandiya, dünyanın en kalkınma­cı ülkesi olarak anıldı. Kâr amacı gütmeyen Amerikan

Katja Pantzar’ ın kaleme aldığı Sisu’nun Peşinde tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close