Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Siyah Eşekarısı Kitap Özeti Rob Sinclair

Siyah Eşekarısı kitabının kışkırtıcı bir hikayesi var. 

Rob Sinclair Siyah Eşekarısı Kitap Özeti

Siyah Eşekarısı” 2019 yılında Panama Yayınlarından çıkan 448 sayfalık bir kitap. “Siyah Eşekarısı” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Rob Sinclair tarafından kaleme alınmış. Türkçeye Ramazan Atlen tarafından çevrilmiş. “Siyah Eşekarısı Özeti”ne baktığımızda ise Ryker ve sevgilisi Lisa yaşadığı olayların anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…merkezi, tenis korttan, ormanlık alanlar, kilometrelerce yürüyüş yolu ve Pontchartrain Gölü’nün sahili vardı.

Koşuya başladıktan yarım kilometre sonra yüzü ter içinde kalmış, gözleri yanmaya başlamıştı. Koşu fanilası sı­rılsıklam olmuş ve gövdesine yapışmıştı. Kırk dokuz yaşı­na göre iyi durumda olduğunu düşünmesine rağmen, yine de kendini zorluyordu. Bu yüzden yüzü ateş gibi yanıyor, ciğerleri ağrıyordu. Haftada üç gün ya koşmaya ya da spor salonuna giderdi, yoğun çalışma hayatı nedeniyle progra­mına uyabildiğinde mutlu olurdu. Şimdi kalbi hızla atma­ya başlamıştı. Fena hâlde soluklanmaya ihtiyacı vardı.

Koşarken şaşırtıcı biçimde aklım öncelikle meşgul eden şey işi değil, oğluyla olan ilişkisiydi? Eskiden beri iyi bir baba olmak istemiş, hep çocuklarının yaranda yer almayı hayal etmişti. Çocuklarına karşı bir hayli zorba ve katı olan kendi babasından farklı davranmayı her şeyden çok arzulamıştı. İş hayatında kolayca ödün vermeyen ve affetmeyen biri olduğu gibi, Will ye Izzy ile ilişkilerinde de aralarındaki mesafeyi ye seyiyeyi korumak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmıştı. Onlar geleceğiydi. Yine de onlara yaklaşımının çok iyi ya da çok kötü olup olmadığından çoğu kez emin değildi* Ancak keam olan bir şey vardı ki, çocuklarıyla yeterince vakit geçinmiyordu.

Tekrar koşmaya başlarken hiç olmadığı kadar kendi­ne kızarak yumruklarım sıktı. Sön birkaç yıl içindeki akıl­lıca teşebbüsleri, politikaya başardı bir giriş yapmasıyla so­nuçlanmıştı. Bu tutumu, ordudayken de aynıydı. On sekiz yaşındayken, ne şekilde olursa olsun babasından mümkün olduğunca uzaklaşmak için orduya yazılmıştı. Oradayken, liderlik etmeyi ve başkaları tarafından ciddiye alınmamın…

“Konsere… Yani beni götürmek istiyorlar… Kafam dağılsın diye.” o an annemin yüzünde ufak bir umut gördüm.

Rob Sinclair’ ın kaleme aldığı Siyah Eşekarısı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close